Daniec dla pań [FOTO]

To był wyjątkowy Dzień Kobiet w Żarowie. Marcin Daniec, znany satyryk, który wystąpił 8 marca w żarowskim Gminnym Centrum Kultury i Sportu i rozbawił zgromadzoną publiczność do łez.

Artysta zafundował Żarowianom dużą dawkę humoru. Swoją nietuzinkową osobowością nawiązał znakomity kontakt z widownią i wywołał salwy śmiechu. W jego programie pojawiła się tematyka głównie dotycząca polityki, choć na scenie królowały również skecze „o nas samych”. – Nie byłbym sobą, gdyby teraz nie poleciało ze sceny w Waszym kierunku trochę wazelinki – mówił do licznie zgromadzonej publiczności kabareciarz. – W tak pięknym miejscu, jak Żarów jeszcze nie miałem okazji występować. Żarów czy Żarówek, nieważne – kontynuował Marcin Daniec.

Wszystkie kobiety tłumnie zgromadzone w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu przywitali gospodarze imprezy: burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Artur Adamek. – W życiu kobiety rozróżnić można siedem okresów: niemowlę, dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta i … młoda kobieta – mówił ze sceny Roman Konieczny, przewodniczący Rady Miejskiej. Życzenia paniom składali również burmistrz Leszek Michalak i Artur Adamek. – Składamy Wam, drogie Panie, najserdeczniejsze życzenia za Wasze zaangażowanie, cierpliwość i mądrość. I dziękujemy Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym.

Tuż przed występem Marcina Dańca, dla wszystkich żarowianek zaśpiewali również żarowscy artyści w duecie: Martyna Proniewicz i Wiktor Dąbrowa.

Magdalena Pawlik, UM Żarów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *