Daisy przejmuje Dolny Śląsk

rok_daisy

rok_daisyTo już postanowione. Rozpoczynający się właśnie rok poświęcony będzie pamięci legendarnej Stokrotki. Taką decyzję podjął Sejmik Województwa.

To już postanowione. Rozpoczynający się właśnie rok poświęcony będzie pamięci legendarnej Stokrotki. Taką decyzję podjął Sejmik Województwa.rok_daisy
Trudno wyobrazić sobie lepszy rok do przeprowadzenia takich obchodów. – To jest rok, w którym obchodzimy 70 rocznicę śmierci Daisy w Wałbrzychu oraz 140 rocznicę jej urodzin – tłumaczy Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, która zabiegała o takie uhonorowanie Stokrotki. Sejmik docenił rolę, jaką odegrała ona w życiu regionu na przełomie XIX i XX wieku. A warto przypomnieć, że Daisy działała na bardzo szerokim polu, chociażby oświatowym, proekologicznym czy socjalnym.

Inaugurację roku zaplanowano na 25 stycznia, oczywiście w Książu. Zostanie tam zaprezentowana kolekcja listów, które pisała jak i otrzymywała Daisy. Najbliższe 12 miesięcy ma obfitować w różne wydarzenia, m. in. wystawy i koncerty. – Chcemy, aby turyści przyjeżdżali na Dolny Śląsk i szukali licznych śladów Daisy. Ale nie tylko w Wałbrzychu czy Szczawnie- Zdroju, ale także w Kotlinie Jeleniogórskiej czy Wrocławiu – podkreśla Mateusz Mykytyszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *