Dabro-Bau Polonia-Stal gotowa na ligę

Cztery zwycięstwa i jeden remis – to bilans przygotowujących się do nowego sezonu w IV lidze piłkarzy Dabro Bau Polonii-Stali Świdnica. Trener Rafał Markowski mogą z optymizmem oczekiwać na zaplanowany na 15 sierpnia pierwszy mecz o punkty

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 7:0 (5:0)

Bramki dla Polonii-Stali: Szuba (2), Sokora, testowany, Myrta, Orzechowski, Szczygieł

Dabro Bau Polonia-Stal: B. Kot, zawodnik testowany I, Florian, zawodnik testowany II, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Białasik, Sikora, Chajewski, Myrta oraz zawodnik testowany III, Białas, Filipczak, Szczygieł, Orzechowski, zawodnik testowany IV, Kucharski, Stachurski.

Karkonosze Jelenia Góra – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Orzechowski 65′, 0:2 samobójczy 71′

Dabro Bau Polonia-Stal: B.Kot, Kozachenko, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Paszkowski, Sowa, Filipczak, Chajewski, Orzechowski, Sikora, Myrta oraz zawodnik testowany III, Białas, Florian, Ł. Kot, Szczygieł, Kucharski, zawodnik testowany IV.

W minionym tygodniu świdniczanie rozegrali dwa ostatnie testmecze. W środę zmierzyli się młodziutką drużyną juniorów Miedzi Legnica (rocznik 2001-2002). Po bardzo jednostronnym widowisku poloniści wygrali 7:0, a przy lepszej skuteczności wynik mógł być nawet dwucyfrowy.

W sobotę biało-zieloni udali się do Dziwiszowa koło Jeleniej Góry, gdzie zmierzyli się z występującymi w grupie zachodniej IV ligi Karkonoszami. Mecz toczony w deszczu na kiepskiej murawie nie był wielkim widowiskiem. Polonia udowodniła jednak swoją wyższość wygrywając 2:0.

Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym Dabro Bau Polonia-Stal Świdnica wygrała 4:1 z Pogonią Pieszyce, 3:2 z ARS Football Europa, 7:0 z juniorami Miedzi Legnica i 2:0 z Karkonoszami Jelenia Góra. W trakcie tej serii przytrafił się do tego remis 1:1 z AKS-em Strzegom. W nadchodzący weekend świdnicką drużynę czeka wyjazdowy mecz Pucharu Polski z Sudetami Dziećmorowice, a w czwartek, 15 sierpnia już pierwszy mecz ligowy. Biało-zieloni zagrają na własnym terenie z GKS-em Mirków/Długołęka, a pojedynek zaplanowano na godz. 14.00.

Ruchy kadrowe

W letniej przerwie w składzie biało-zielonych doszło do kilku istotnych zmian w składzie. Jesienią w zespole zabraknie trójki Brazylijczyków: Pauli Baumgartnera, Alefe Limy Sanbtosa i Ihona Lee de Carmo. Doszli za to pomocnik Damian Chajewski z Górnika Wałbrzych, bramkiarz Kacper Słowik z AKS-u Strzegom i obrońca Patryk Paszkowski z Lechii Dzierżoniów. Nie wykluczone, że „na ostatniej prostej” będą jeszcze jakieś niespodzianki…     

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *