Czy świdniczanin zostanie polskim supersędzią roku?

Wśród nominowanych do tytułu Obywatelskiego Sędziego Roku jest przedstawiciel świdnickiej Temidy. Nazwisko zwycięzcy poznamy pod koniec września.

sędzia konkurs Temida

Laureata ogólnopolskiego konkursu, który organizuje Fundacja Court Watch Polska, wybierze kapituła złożona z przedstawicieli środowiska sędziowskiego, organizacji społecznych oraz publicystów i dziennikarzy zajmujących się tematyką sądowniczą.

O prestiżowy tytuł walczy w tym roku kilkudziesięciu pretendentów z całego kraju.

Spośród nich kapituła wybierze sędziego, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy podejmował działania mające na celu wzmocnienie społecznego zaufania do wymiaru sprawiedliwości, a także zwiększenie wrażliwości całego środowiska sędziowskiego na potrzeby obywateli.

Kandydatów do tytułu mógł zgłosić każdy. Nominacje były przyjmowane do 15 sierpnia. Wśród zgłoszonych znalazł się sędzia ze Świdnicy, ale jego nazwisko na razie jest owiane tajemnicą. Organizatorzy przyznali tylko, że konkurencja jest silna. – Oprócz niego o tytuł ubiegają się sędziowie z takich miast jak Warszawa, Gdańsk, Gorzów, Szczecin, Katowice i Bielsko-Biała – poinformowali.

Przypomnijmy, że w 2015 r. laureatem pierwszego plebiscytu został sędzia Jarosław Gwizdak, prezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód. Wyróżniono go za gotowość do spojrzenia na pracę sądu z perspektywy obywatela. Sędzia Gwizdak dokonał m.in. osobistego audytu dostępności budynku sądu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, podjął również szereg innych działań ułatwiających interesantom załatwianie spraw.

Nazwisko tegorocznego Obywatelskiego Sędziego Roku poznamy 27 września podczas konferencji podsumowującej Obywatelski Monitoring Sądów w sezonie 2015/2016.

oprac. (BFG)

1 thought on “Czy świdniczanin zostanie polskim supersędzią roku?

  1. Chyba to ta sędzina o specjalizacji WYPADKI ŚMIERTELNE W RUCHU DROGOWYM !!! Zabiłes kogoś jadąc pojazdem nie mając uprawnień lub po narkotykach ? Śpij spokojnie sędzina dowali ci taki wyrok ,że wszyscy sie będą śmiać !!! Sędzina Roku !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *