Czuwaj poległ w Świdnicy (FOTO, WIDEO)

Czuwaj poległ w Świdnicy, handballowa wojna dla ŚKPR-u!

Kolejny zespół z czołówki przekonał się, że w Świdnicy ŚKPR jest w stanie pokonać każdego. W sobotni wieczór po niezwykle twardym meczu Szare Wilki wygrały z czwartym w stawce Czuwajem Przemyśl!

ŚKPR Świdnica – Czuwaj Przemyśl 33:30 (17:14)

Przebieg meczu: 5′ 1:1, 10′ 4:4, 15′ 8:7, 20′ 11:11, 25′ 12:12, 30′ 17:14, 35′ 20:16, 40′ 23:19, 45′ 26:21, 50′ 29:24, 55′ 30:27, 60′ 33:30

ŚKPR: Prus, Wasilewicz, Bajkiewicz – P. Rogaczewski 6, Cegłowski 6, Dębowczyk 5, K. Rogaczewski 4, Borszowski 3, Borowski 3, W. Makowiejew 3, Piędziak 2, P. Kijek 1, Chaber, Starosta, Lasak

Karne: ŚKPR 3/3, Czuwaj 4/3

Kary: SKPR 16 minut, Czuwaj 12 minut

wideo MS Świdnica

Była to ósma konfrontacja obu ekip w I lidze. W siedmiu poprzednich sześć razy wygrał Czuwaj, a raz był remis. Goście byli więc faworytem, ale świdniczanie niewiele sobie z tego robili. Stanęli do walki z podniesioną przyłbicą. Narzucili rywalom bardzo twarde warunki gry. Trzeszczały kości, co chwilę któryś z graczy lądował na ławce kar. To była prawdziwa walka na wyniszczenie. Na szczęście gorącą atmosferę potrafili okiełznać arbitrzy. Para Krzysztof Bąk, Kamil Ciesielski z Zielonej Góry prowadziła ostatnią Świętą Wojnę: Kielce – Płock i świetnie odnalazła się też w „świdnickim kotle”. Dzięki temu kibice mogli ekscytować się widowiskiem najwyższej próby.

Po wyrównanym początku nieznaczną przewagę uzyskał ŚKPR. Do przerwy gracze Grzegorza Garbacza prowadzili 17:14. Po zmianie stron Szare Wilki odskoczyły już nawet na 28:21 w 47 minucie, ale na fetowanie zwycięstwa było jeszcze za wcześnie. Zmiana systemu gry w obronie na 4-2 i odważna gra w ataku bez bramkarza pozwoliła Czuwajowi wrócić do gry i zbliżyć się na zaledwie trzy bramki (30:27 w 53 minucie). ŚKPR wytrzymał jednak presję i dowiózł trzy punkty do końcowej syreny.

Cały zespół zostawił na parkiecie mnóstwo zdrowia. Już wiadomo, że bój z Harcerzami urazami, miejmy nadzieję, że niegroźnymi, przypłacili Tomasz Wasilewicz, Mateusz Piędziak i Patryk Dębowczyk. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa. Będzie więc czas na podreperowanie zdrowia.

Warto odnotować pierwszoligowy debiut kolejnego członka złotej drużyny juniorów młodszych – Olgierda Etela oraz minuty jego kolegów: Sebastiana Borowskiego i Pawła Starosty. Z tych młodych graczy już jest pociecha, a postawa w tak trudnym i twardym meczu budzi wielkie uznanie. Borowski rzucił trzy bramki, ale przede wszystkim harował jak wół w obronie bez respektu „przestawiając” doświadczonych rywali…

Spodziewaliśmy się bardzo trudnego meczu i tak było. Do końca nie można było być pewnym zwycięstwa. Cały czas trzeba było zachować pełną koncentrację, bo przeciwnik nie odpuszczał i zbliżał się na dwie-trzy bramki. Cały zespół bardzo się napracował i zasłużył na gratulacje. Można było mieć pewne zastrzeżenia do pierwszych minut, gdy popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów, ale takie rzeczy w każdym meczu się zdarzają. Bardzo się też cieszę z postawy młodych zawodników. Łapanie minut w takich trudnych meczach to dla nich wielkie doświadczenie – mówił po meczu trener Grzegorz Garbacz.

Po dwóch porażkach bardzo zależało nam na zwycięstwie. To był bardzo trudny mecz, ale uważam, że potrafiliśmy go kontrolować. W końcówce mieliśmy kłopoty z obroną 4-2, ale uspokoiliśmy grę i dzięki temu obroniliśmy zwycięstwo. Czuwaj na pewno miał w tym meczu swoje kłopoty – przyjechali tylko z jednym bramkarzem, na pewno odczuli też podróż, ale dla nas najważniejsze jest to, że zdobyliśmy trzy punkty – dodawał skrzydłowy Patryk Rogaczewski.

I liga, grupa B (południowa)

22. kolejka (24-25.03): ŚKPR Świdnica – Czuwaj Przemyśl 33:30 (17:14), KSSPR Końskie – Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:28 (14:13), Politechnika Anilana Łódź – Siódemka Miedź Legnica 31:25 (11:15), SPR PWSZ Tarnów – MKS Wieluń 35:33 (19:17),, ASPR Zawadzkie – Ostrovia 39:26 (20:11), MTS Chrzanów – AZS AWF Biała Podlaska 27:31 (14:15). Viret CMC Zawiercie pauzował. Mecz KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – Uniwersytet Radom zakończył się po zamknięciu wydania

Wyniki meczów poprzedniej kolejki: Ostrovia – Viret CMC 37:33 (17:14), Wieluń – KSZO Odlewnia 30:31 (11:13)

1. AZS AWF Biała Podlaska 21 51 17-0-4 690:569
  2. SPR PWSZ Tarnów 21 48 16-0-5 696:636
  3. Olimpia MEDEX Piekary Śl. 21 45 15-0-6 645:581
  4. Czuwaj Przemyśl 20 36 12-0-8 654:607
  5. MKS Wieluń 20 35 11-1-8 625:586
  6. Ostrovia Ostrów Wlkp. 19 32 10-1-8 599:589
  7. ŚKPR Świdnica (b) 20 31 9-2-9 578:603
  8. Siódemka Miedź Legnica 18 28 8-3-7 515:506