Czujność uratowała mu życie (FOTO)

Gdyby nie czujność syna poszkodowanej osoby i sprawna akcja świdnickich strażaków oraz pomoc pogotowia ratunkowego, mogłoby dojść do tragedii.

Wczoraj, 17 kwietnia po godzinie 16.00 straż pożarną zaalarmował mieszkaniec Świdnicy, który twierdził, że w mieszkaniu przy ul. Długiej przebywa jego ojciec i od 24 godzin nie ma z nim kontaktu. – Na miejsce przyjechały 2 zastępy straży pożarnej. Strażacy, aby dostać się do poszkodowanego musieli wybić szybę w oknie i udostępnić wejście służbom ratunkowym. Okazało się, że przebywający w mieszkaniu mężczyzna złamał nogę i nie był w stanie o własnych siłach otworzyć drzwi. Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna – mówi w rozmowie z nami p.o. oficera prasowego Jacek Kurczyński ze Straży Pożarnej w Świdnicy.

W tym przypadku skończyło się tylko na strachu, ale służby ratunkowe apelują do mieszkańców, aby w razie jakichkolwiek podejrzeń wskazujących, że mogło dojść do zagrożenia życia lub zdrowia mieszkającego obok sąsiada lub innej osoby, dzwonić pod numery 997 lub 112.

Powyższe zdarzenie udowadnia, że jednym telefonem możemy uratować komuś życie.

(bfg), fot.redakcja

straż pożarna (1) straż pożarna (2) straż pożarna (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *