Częstochowianka za mocna

Na trzech meczach zakończyła się rywalizacja w pierwszej rundzie play-off pomiędzy Polonią Świdnica i Częstochowianką. Po dwóch porażkach w Częstochowie, świdniczanki nie dały rady rywalkom także przed własną publicznością.

Polonia Świdnica – Częstochowianka 1:3 (14:25, 25:19, 22:25, 24:26)

Polonia: Woźniak, Śmidowiccz, Kołodziejczak, Flo, Bojko, Kania, Gałązka (libero) oraz Liwuś, Jewiarz, Pawleta

W sobotę podopieczne Magdaleny Sadowskiej przegrały w czterech setach. Mecz, wyjątkowo rozegrany w hali przy ulicy Pionierów, mógł się podobać. Poza pierwszą partią walka była bardzo wyrównana. Szkoda jedynie, że do poziomu meczu nie dopasowały się sędziny, które w końcówce spotkania bardzo się pogubiły i seryjnie myliły się w obie strony. Niewiele brakowało, a świdniczanki doprowadziłyby do tie-breaka. W czwartej partii przegrywały 19:24, ale po szalonym zrywie doprowadziły do stanu po 24. Niestety, dwa kolejne punkty zdobyły rywalki.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Częstochowianka zwyciężyła 3:0.

W ostatnich tygodniach polonistki nie były w najwyższej formie, do tego w spotkaniach z Częstochowie musiały sobie radzić bez kilku ważnych zawodniczek. Przypomnijmy, że przed tygodniem w drodze na trening stłuczkę miał samochód, którym podróżowały trzy zawodniczki Polonii: Anna Śmidowicz, Sandra Mielczarek i Oliwia Pawleta. Kilka tygodni wcześniej z powodu kontuzji kolana ze składu wypadła też jedna z liderek drużyny Anna Maziakowska. W sobotę trójka Śmidowicz i koleżanki już zagrały, ale wszystkie te wydarzenia miały wpływ na wynik konfrontacji z Częstochowianką. Wprawdzie rywalki były faworytkami, ale świdniczanki z pewnością stać byłoby na lepszą postawę. Przypomnijmy, że rundzie zasadniczej biało-zielone wygrały jedno spotkanie…

Po trzech meczach awans do półfinału play-off zapewniły sobie także zespoły: Płomienia Sosnowiec,. PLKS-u Pszczyna i Olimpii Jawor. Rozstrzygnęła się też walka o utrzymanie. Trzy najsłabsze drużyny ligi rozegrały turniej w Tychach. Volley Wrocław zajął ostatnie miejsce i tym samym został zdegradowany do III ligi.


I runda play-off (2-3.02): Polonia Świdnica – Częstochowianka 1:3. Stan rywalizacji 0:3, awans Częstochowianka; Sobieski Oława – Płomień Sosnowiec 2:3. Stan rywalizacji 0:3, awans Płomień; MKS II Dąbrowa Górnicza – PLKS Pszczyna 1:3. Stan rywalizacji 0:3. Awans PLKS Pszczyna; Jedynka Siewierz – Olimpia Jawor 0:3. Stan rywalizacji 0:3, awans Olimpia

Turniej o utrzymanie w Tychach (14-17.02): Amber Kalisz – Volley Wrocław 3:0, Volley – TKS Tychy 3:1, Tychy – Amber 3:1

  1. Amber Kalisz             2          3          4:3
  2. TKS Tychy                 2          3          4:4
  3. Volley Wrocław         2          3          3:4

Volley spadł do III ligi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *