Czeska próba Polonii-Stali Świdnica

Slavia Hradec Kralove – zespół występujący w lidze kraju karlovarskiego sprawdził formę piłkarzy Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica na trzy tygodnie przed inauguracją rundy wiosennej w IV lidze.

Slavia Hradec Kralove – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Dabro-Bau Polonia-Stal: B. Kot – Ł. Kot, Sowa Florian, Kozaczenko, Filipczak, Białasik, Stachurski, Szczygieł, Ciuba, Myrta oraz Koziarz, Makówka, Sikora, Śmietana, zawodnik testowany

Liga kraju karovarskiego to piąty z aż czternastu poziomów ligowych w Czechach. Na półmetku rozgrywek Slavia plasuje się na dwunastym miejscu w liczącej szesnaście drużyn lidze. Rywal był więc z pewnością ciekawy.

Mecz odbył się w sobotę, 16 lutego w Czechach. 2:0 (1:0) wygrali gospodarze. Pierwsza bramka padła po nieporozumieniu w szeregach obronnych Polonii-Stali, druga po składnej akcji przeciwników. – Generalnie gra była wyrównana, ale my nie wykorzystaliśmy swoich szans – mówi Mateusz Dzień cel Rakoczy z Dabro-Bau Polonii-Stali.

Trener Rafał Markowski skorzystał z usług szesnastu zawodników, w tym jednego testowanego. Kolejny sparing świdniczanie rozegrają w sobotę, 23 lutego w Świdnicy. O godzinie 14.00 zmierzą się z liderem klasy okręgowej – Pogonią Pieszyce.

Przypomnijmy, że runda wiosenna w IV lidze rozpocznie się 9 marca. W pierwszym spotkaniu świdniczanie zagrają z Piastem Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *