Częściowe zamknięcie ronda na Zarzeczu

W czwartek, 29 września nastąpi częściowe zamknięcie ronda na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej, Kopernika i Okrężnej.

kopernika rondo (4)

fot. redakcja

Rozpoczną się prace remontowe związane z wymianą konstrukcji ronda oraz odcinków dojazdowych wzdłuż ul. Kopernika i ul. Przemysłowej. Zmieniona zostanie geometria ronda, dobudowane zostaną fragment brakujących chodników i dróg rowerowych oraz przejazdów.
Dodatkowo, Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Polska Spółka Gazownictwa dokonają wymiany swoich sieci na odcinkach kolidujących z przebudową drogi.

Prace na rondzie prowadzone będą w dwóch etapach, podczas których funkcjonować będzie tymczasowa, wahadłowa sygnalizacja świetlna. Ruch poprzez rondo odbywać się będzie wyłącznie na relacji między ulicami Przemysława – Kopernika (w stronę ulicy Towarowej), po przebiegu drogi wojewódzkiej nr 382. Pozostałe wloty, czyli z ul. Kopernika od strony miasta oraz ul. Okrężnej będą zamknięte. Przejezdność przez rondo zapewniona zostanie poprzez wydzielenie jednego pasa, na którym ruch pojazdów będzie sterowany naprzemiennie dla każdego kierunku.

Dla zamkniętych wlotów na rondo wyznaczone zostały trasy objazdowe, które poprowadzone zostały dla pojazdów jadących:

– od ul. Przemysłowej – ulicą Witosa i Kliczkowską do ul. Kopernika,

– od ul. Kopernika (od strony miasta) – ulicą Kliczkowską i Witosa do Przemysłowej a ul. Jodłową, Westerplatte objazd do Dzierżoniowa i Jagodnika,

– od ul. Okrężnej – ulicą Klonową, Kopernika, Kliczkowską i Witosa do Przemysłowej, a ul. Jodłową, Westerplatte objazd do Dzierżoniowa i Jagodnika.

Prace realizowane będą przez spółkę SKANSKA. Ich koszt to 679 713 zł.  Zadanie finansowane jest ze środków Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

rondoma

1 thought on “Częściowe zamknięcie ronda na Zarzeczu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *