Czas na teatr

ŚWIDNICKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA CZAS NA TEATR/ TEATR NA CZASIE.

„CZAS NA TEATR” (25-28.09.2019)  to cykl wydarzeń, którego istotą jest prezentacja i powiązanie form artystyczno-edukacyjnych oraz poszerzanie dostępu do kultury. Podczas projektu CZAS NA TEATR odbędą się wydarzenia artystyczne: warsztaty, pokazy, spacery tematyczne, spotkania autorskie, happening, dyskusje, które zrealizowane zostaną m.in.: w miejscach dziedzictwa kulturowego, w placówkach edukacyjnych, salach Świdnickiego Ośrodka Kultury, ale także w przestrzeni publicznej. Wszystko po to, aby promować propozycje artystyczne jako atrakcyjną alternatywę dla stereotypowych form aktywności propagowanych przez kulturę masową, rozwijać kompetencje kulturalne odbiorców sztuki oraz zdobywać pozytywne doświadczenia w kontakcie z kulturą. Projekt skierowany jest do osób z różnych grup wiekowych, zwłaszcza tych niezaangażowanych w życie kulturalne i sprzyjają integracji społecznej.
Projekt CZAS N ATEATR  dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

„TEATR NA CZASIE” to z kolei cieszące się uznaniem krytyki i publiczności spektakle z najlepszych teatrów w Polsce. W tym roku będą to:

„Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu” (premiera w Teatrze Łaźnia Nowa w Nowej Hucie) — to autorski spektakl Joanny Szczepkowskiej, w którym dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

reżyseria: Joanna Szczepkowska

obsada: Jan Jurkowski i Joanna Szczepkowska

27 września 2019, godz. 19.00, 
sala teatralna ŚOK, Rynek 43, bilety: 20 zł normalny / 15 ulgowy do dnia 31 lipca; od dnia 1 sierpnia 30 zł normalny / 25 ulgowy

___

„Wiedźmin. Turbolechita” (Teatr Nowy Proxima w Krakowie) — to satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas. Na scenie pojawi się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę.

reżyseria: Piotr Sieklucki

tekst: Ziemowit Szczerek

występują: Juliusz Chrząstowski (Wiedźmin), Maciej Ferlak (Najstarszy Elbończyk), Krystian Durman (Conan), Aleksander Fiałek (Jaskier), Karol Miękina (Dilbert Oraz Ruch Sceniczny), Piotr Sieklucki (Piosenka), Grzegorz Witek (Elbończyk), Grzegorz Janeczek (Elbończyk)

29 września, godz. 19.00
sala teatralna ŚOK, Rynek 43, bilety: 30 zł normalny / 25 ulgowy do dnia 31 lipca; od dnia 1 sierpnia 40 zł normalny / 35 ulgowy

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *