Czarny Protest także w Świdnicy. Przyjdź do Rynku i wyraź swój sprzeciw!

Protest przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych odbędzie się także w Świdnicy.

Ogolnopolski-strajk-kobiet

– Jeśli czujesz, że w Polsce łamane są prawa kobiet i chcesz wyrazić solidarność z innymi, przyjdź w poniedziałek, 3 października o godzinie 12.00 do świdnickiego Rynku ubrana na czarno i dołącz do nas – zachęca inicjatorka świdnickiej akcji Violetta Mazurek, dziennikarka i działaczka społeczna. – Będziemy zbierać podpisy. Chcemy pokazać, ze nie godzimy się na całkowity zakaz aborcji. Chcemy wyrazić to w spontanicznej akcji. Pokazać naszą siłę, sprzeciw, solidarność i prawo do zdrowia, bezpieczeństwa, do szacunku i godności.

Akcja została zgłoszona do Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Wszystko odbywa się legalnie i pokojowo. Swój udział zapowiedziały już prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz zastępca dyrektora ŚOK-u Bożena Kuźna. – Mamy dużo chętnych pań. Liczymy, że frekwencja będzie wysoka. Zapraszamy wszystkich serdecznie – dodaje inicjatorka.

Czarny Protest to wyraz sprzeciwu wobec decyzji Sejmu o odrzuceniu projektu liberalizującego przepisy aborcyjne i jednoczesnym skierowaniu do dalszych prac projektu ustawy zaostrzającej prawo do aborcji.

(BFG), fot. materiały prasowe

1 thought on “Czarny Protest także w Świdnicy. Przyjdź do Rynku i wyraź swój sprzeciw!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *