Czarne chmury nad Witkowem

Po czterech kolejkach spotkań wciąż bez punktów jest Grom Witków. Pozostałe nasze drużyny punktowały. Na razie najwyżej, bo na czwartym miejscu są Zjednoczeni Żarów.

okregowa11

Iskra Jaszkowa Dolna – LKS Gola Świdnicka 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Śliwiński 5′, 1:1 Maziarz 68′

Gola Świdnicka: Grygoriew – Maziarz, K. Młocek, Kapusta, Żygadło, Pikos (46′ Fedorowicz), Zacharski, Wilk, Turzański, Trześniowski (53′ Górajewski), Madziała

Grom Witków – Zjednoczeni Żarów 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Kołodziej 20′, 0:2 Łagiewka 45′, 0:3 Kopacz 52′, 1:3 Bucki 74′, 1:4 Chrapek (karny) 90′

Grom: Trawka – Piech, Solarz, Bałuk, Skolimowski, Żołnierek, Janiszewski, Kloc, Chodurek, Ł. Cegielski, Liszka (Bucki, Krzysztań)

Zjednoczeni: Hruszczowiec – Kaczmarczyk, Wojnowski (Borowiec), Chrapek, Szuba, Łagiewka, Kopacz (Bobrecki), Klimaszewski (Czoch), Chłopek (Zyl), Kołodziej (Pilski), Łuczak (Florczak)

LKS Bystrzyca Górna – MKS Szczawno Zdrój 0:0

LKS: Janikowski – Duma, A, Somala, Bezegłów, Januszkiewicz, Ł. Somala, W. Szewczyk, Sajdak, Matuła, Kępa (70′ Ponulak), M. Szewczyk

Po wysokiej, porażce w Kłodzku szybko pozbierali się Zjednoczeni Żarów. Spadkowicz z IV ligi nie dał żadnych szans Gromowi Witków. Dla witkowian była to już czwarta porażka. Jeszcze tylko Piławianka ma równie fatalny bilans otwarcia sezonu. Początek meczu nie zwiastował jednak pogromu. Gospodarze zapracowali nawet na rzut karny, ale Adrian Skolimowski trafił w poprzeczkę. Ta sytuacja zemściła się na Gromie, a żarowianie jeszcze przed przerwą wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron przewaga gości była momentami miażdżąca. Tylko własnej niefrasobliwości Zjednoczeni zawdzięczają fakt, że wygrali tylko 4:1. – Mamy kłopoty – przyznaje Jarosław Solarz z Gromu. – Szkoda, że nie ma z nami wszystkich zawodników z poprzedniego sezonu. Bardzo brakuje nam na przykład Arka Felicha, który poszedł do Orła Witoszów – dodaje.

Swoją sytuację powoli poprawia LKS Gola Świdnicka. Na konto podopiecznych Józefa Młocka powędrował drugi remis. Punkt wywalczony na niewygodnym terenie w Jaszkowej Dolnej zawsze ma swoją wartość. Tym bardziej, że goście źle weszli w mecz i stracili gola już w piątej minucie. W drugiej połowie wyrównał Paweł Maziarz. – Iskra miała chyba z sześciu solidnych murarzy i długo nie mogliśmy ich przełamać. Uważam jednak, że byliśmy zespołem lepszym. Z tego punktu na pewno bardziej cieszy się Jaszkowa, ale i my nie narzekamy, bo na wyjazdach różnie nam się gra – komentuje Józef Młocek.

W jedynym niedzielnym meczu LKS zremisował bezbramkowo z MKS-em Szczawno. Gospodarze mają czego żałować, bo mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najbliżej szczęścia był w 80. minucie Artur Somala, ale trafił tylko w słupek.

Klasa okręgowa

4. kolejka (3-4.09): Grom Witków – Zjednoczeni Żarów 1:4, Iskra Jaszkowa Dolna – LKS Gola Świdnicka 1:1 (1:0), LKS Bystrzyca Górna – MKS Szczawno 0:0, Nysa Kłodzko – Unia Złoty Stok 3:3 (1:3), Górnik Boguszów-Gorce – Pogoń Duszniki 2:0 (0:0), Piławianka – Zamek Kamieniec 0:3 (0:1), Niemczanka – Zdrój Jedlina Zdrój 0:5 (0:4), Orlęta Krosnowice – Victoria Tuszyn 0:2 (0:1)

11. Pogoń Duszniki Zdrój (b)      4          4          1-1-2   5:7
  12. Iskra Jaszkowa Dolna                        4          4          1-1-2   4:6
  13. Niemczanka (b)                     4          3          0-3-1   3:8
  14. LKS Gola Świdnicka            4          2          0-2-2   6:11
  15. Grom Witków                       4          0          0-0-4   3:12
  16. Piławianka (b)                                    4          0          0-0-4   2:13

Następna kolejka (10-11.09): Zjednoczeni – Unia (sb. 16.00), Victoria – Bystrzyca Górna (sb. 16.00), Pogoń – Grom (nd. 16.00), Gola Świdnicka – Niemczanka (nd. 16.00), Nysa – Iskra, Zamek – Orlęta, Szczawno – Górnik Zdrój – Piławianka