Polecamy, Żarów

Coraz bliżej do pływania

Nowa elewacja i wiele widocznych prac zostało wykonanych na powstającym w Żarowie basenie. Postęp inwestycyjny wyprzedza założony wcześniej harmonogram. Otwarcie obiektu coraz bliżej.

zarow-basen

Niebawem rozpocznie się montaż specjalistycznych urządzeń basenowych, z których będą mogli korzystać jego użytkownicy.

Wewnątrz basenu bardzo dużo się zmieniło. I na tym jeszcze nie koniec. Cała technologia basenowa, wentylacje, filtry zostały już zamontowane i ten etap jest już dawno za nami. W tej chwili rozpoczęliśmy kładzenie nowej glazury. W następnym etapie planujemy uporządkować teren przed budynkiem basenu, a następnie rozpocząć montaż specjalistycznych urządzeń typu zjeżdżalnie, hydromasaże czy bicze wodne – wymienia Andrzej Pasternak z firmy Performer Budownictwo.

Choć prace inwestycyjne wyprzedzają założony wcześniej harmonogram, w tym roku nie uda się zrealizować budowy do samego końca. Ale zgodnie z tym, co zapowiada wykonawca, jest duża szansa na to, że basen zostanie ukończony pod koniec stycznia. – Musimy jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Po odbiorach, wiosną przyszłego roku będziemy mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, które udostępnione zostaną na basenie w Żarowie. Także nie mogę doczekać się tej chwili – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztować będzie ponad 9 milionów złotych, z czego wsparcie unijne wyniesie 2,5 mln zł. Spośród gmin, które ubiegały się o przyznanie wsparcia finansowego na budowę krytych pływalni, Żarów otrzymał najwyższe dofinansowanie.

Oprac. mm

20 grudnia 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *