Co z choinkami po świętach?

Nie ma znaczenia czy żywa czy sztuczna – choinka w pewnym momencie staje się odpadem. Jeżeli podejmiemy decyzję o jej wyrzuceniu, przekażmy drzewko służbom komunalnym. Ze Świdnicy żywe choinki w ramach specjalnej zbiórki odbierze ENERIS Surowce. Sztuczne drzewka mieszkańcy mogą oddać razem z odpadami wielkogabarytowymi.

Mieszkańcy Świdnicy będą mogli oddać żywą choinkę w styczniu (zabudowa jednorodzinna: 16, 23, 30, wielorodzinne: 11, 16, 18, 23, 25, 30) oraz w  lutym (zabudowa jednorodzinna: 6, 13, 20, 27, wielorodzinne: 6, 13, 20, 27). Choinki należy wystawić przed posesję (zabudowa jednorodzinna) lub umieścić przy wiacie śmietnikowej (zabudowa wielorodzinna) do godziny 6:00 w dniu odbioru. Terminy zbiórki podane są na stronie https://grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/dolnoslaskie

Drzewka iglaste są bioodpadem, który tak jak inne odpady zbierane selektywnie, przyczynia się do odzysku surowców. Aby choinka mogła zostać zagospodarowana, a dzięki temu ulec całkowitemu rozkładowi, powinniśmy ją odpowiednio przygotować od odbioru przez służby komunalne. W tym celu należy usunąć z drzewka wszystkie elementy dekoracyjne, takie jak bombki i łańcuchy, a w przypadku choinek przekraczających 120 cm wysokości, oddzielić ich gałęzie, pociąć pień i umieścić je w brązowym pojemniku lub worku.

Drzewka przekraczające wysokość 120 cm, których nie mamy możliwości pociąć, a także drzewka sztuczne, niezależnie od ich wysokości, można przekazać służbom komunalnym w  terminach wyznaczonych na odbiór odpadów wielkogabarytowych (daty zbiórek znajdują się na stronie https://grupa-eneris.pl/nasze-uslugi/dla-mieszkancow/dolnoslaskie).

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z sortowaniem odpadów zapraszamy do kontaktu z Infolinią ENERIS Surowce: 801 00 38 38 lub ok@grupa-eneris.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *