Co róż i taniec robi z kobietami?!

Feria różowych barw i tony pozytywnej energii. Tak w skrócie można opisać „Dance, pink, breast” czyli wydarzenie z okazji miesiąca profilaktyki raka piersi, które odbyło się w Klubie Bolko pod patronatem  Prezydent Świdnicy.

– Bo o profilaktyce trzeba mówić przewrotnie. Ulotka czy banery nie przemawiają do naszej świadomości o czym świadczą niechlubne w naszym kraju statystyki zachorowania na raka. Ponad 5 tys. Polek umiera co roku, a większość niestety dlatego, że o chorobie dowiedziała się za późno. Dlatego postanowiliśmy razem z Urzędem Miasta zachęcić panie do badania tym razem poprzez taniec – wyjaśnia Marzena Michalec z fundacji W Biegu. Spotkanie od energetycznej zumby rozpoczęła instruktorka Ewa Zapolna. To jednak był dopiero początek, bo po 30 minutach na scenę wskoczył Rafał Rafaello Gajdzik ze swoim tanecznym show. Wisienką na torcie była nauka dancehall pod przewodnictwem Kingi Sowy. Jak podkreślała Kinga to taniec bez kompromisów bo z pewnością siebie 10/10! – Wspaniale i pożytecznie spędzony czas!  To dużo bardziej działa na wyobraźnię. Byłam razem z córką i bawiłyśmy się świetnie! Oby energia kobiet w tak słusznej sprawie rozgrzewała nas przez cały rok! – podsumowała świdniczanka  Ania Gutszmit.

Uczestniczki złapały oddech słuchając krótkiego i rzeczowego wykładu wspaniałej dr Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologii klinicznej i chemioterapii świdnickiego szpitala Latawiec. Doktor zwróciła uwagę na styl życia i to, jak ważny jest dla naszego ciała ruch będący doskonałym uzupełnieniem profilaktyki. Na koniec o swojej historii, boskiej historii, opowiedziała Kasia Boodie, która zachorowała na raka piersi będąc w ciąży. Kasia, jak wspomina, trafiła pod opiekę fundacji Rak and Roll w ramach programu „Boskie Matki”. To pacjentki onkologiczne, będące pod opieką fundacji, które zmierzyły się z rakiem będąc w ciąży. Każda z pań zadeklarowała, że będzie się badać i przypominać o tym pozostałym kobietom, koleżankom, mamom, babciom. I o taki efekt tego spotkania przede wszystkim chodziło.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *