„Co jest czarno-białe i lubi zimną wodę?” – lekcja z Antarktydy

Niecodzienna lekcja przyrody została przeprowadzona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie 9 marca 2016 r. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy III a szkoły podstawowej.

3 SP Jaroszów

Była to odpowiedź na zaproszenie Polskiej Stacji Badawczej na Wyspie Króla Jerzego na Antarktydzie. Szkoła nawiązała łączność satelitarną z tym odległym o 14,5 tysiąca km miejscem na kuli ziemskiej. Była to wirtualna podróż do krainy lodu i pingwinów. Wyobraźni dzieci sprzyjały nawet warunki atmosferyczne, gdyż za oknem leżał śnieg.

Uczniowie przygotowali się do telekonferencji, wyszukując informacje w różnych dostępnych źródłach. Trzecioklasiści utrwalili wiedzę nt. Antarktydy, która leży w obrębie Antarktyki – części świata, która obejmuje zarówno wodne, jak i lądowe obszary wokół bieguna południowego oraz poznali różne gatunki pingwinów.
Dzieciom bardzo podobała się ta nietypowa lekcja przygotowana przez ich wychowawczynię Barbarę Zbrożek i z niecierpliwością czekają na kolejne.

Wśród wielu ciekawych wydarzeń, które zostały zorganizowane w naszej szkole wybraliśmy to, które sami przeżyliśmy. Nasza Pani wychowawczyni zorganizowała dla nas tę ciekawą lekcję. Było to bardzo interesujące i odkrywcze. Lubimy korzystać z urządzeń multimedialnych, które mamy w naszej klasie. Bardzo byśmy chcieli zwiedzać świat, ale pewnie niewielu z nas będzie miało okazję dotrzeć na Antarktydę. Dzięki możliwościom jakie daje Internet, mogliśmy przenieść się z naszej małej wioski, w tak odległe miejsce na kuli ziemskiej.

Uczniowie klasy III a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie w składzie: Dominik Antosiak, Kacper Bodakowski, Bartosz Borysewicz, Bartłomiej Cender, Błażej Ciepły, Oskar Drozdowicz, Julia Drożdż, Oliwia Gajos, Michał Gałdyś, Jakub Głowacki, Bartosz Grzywna, Adrian Głód, Jakub Hordyński, Maciej Kawiak, Alan Korzystka, Aleksandra Krymska, Kornelia Łabędzka, Kacper Młynarski, Wiktor Ondycz, Emilia Pawlica, Kinga Stępień, Weronika Świrska, Piotr, Topa, Jagoda Zając, Julia Drohomirecka, Kacper Górski, Nicola Matuszak wraz z opiekunem Barbarą Zbrożek.

LEKCJA Z ANTARKTYDY (1)

LEKCJA Z ANTARKTYDY (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *