Co dalej z Gimnazjum nr 3?

bielgim

bielgimWprawdzie pomysł likwidacji Gimnazjum nr 3 w Bielawie nie został zrealizowany, ale pozostaje pytanie: co dalej? Czy to tylko odłożenie decyzji w czasie, czy ostateczne wycofanie się z likwidacji? – Nie zamierzam przedkładać radzie projektu likwidacji Gimnazjum nr 3. Podczas ostatniego spotkania z kadrą tej placówki mówiłem jednak, aby nauczyciele zastanowili się, jak zwiększyć nabór – mówi burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel.

 

Wprawdzie pomysł likwidacji Gimnazjum nr 3 w Bielawie nie został zrealizowany, ale pozostaje pytanie: co dalej? Czy to tylko odłożenie decyzji w czasie, czy ostateczne wycofanie się z likwidacji? – Nie zamierzam przedkładać radzie projektu likwidacji Gimnazjum nr 3. Podczas ostatniego spotkania z kadrą tej placówki mówiłem jednak, aby nauczyciele zastanowili się, jak zwiększyć nabór – mówi burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel.bielgim

Mówiąc kolokwialnie, piłka jest teraz po stronie kadry szkoły. Nauczyciele muszą się postarać zwiększyć zainteresowanie placówką, a tym samym zwiększyć subwencję, która idzie za każdym uczniem. Powstał pomysł stworzenia specjalnego zespołu, który dokonałby analizy SWOT, czyli mocnych i słabych punktów tej szkoły. Potem, na podstawie wniosków, trzeba będzie opracować plan promocji placówki.

Obok uczniów, podopieczni ŚDS

Ponieważ budynek Gimnazjum nr 3 nie jest w pełni wykorzystany, miasto chce jedno piętro wyłączyć i przeznaczyć na Środowiskowy Dom Samopomocy. Tamta placówka ma bowiem bariery architektoniczne, które gmina musiałaby do 2014 r. wyeliminować. Tymczasem budynek Gimnazjum nr 3 ma takie udogodnienie. Taniej będzie więc ŚDS przenieść na ulicę Lotniczą.

– W tym roku chcielibyśmy wykonać instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, natomiast w przyszłym przeprowadzić remont i zaadaptować część budynku na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy – mówi burmistrz. Miasto ma już promesę na dotację w kwocie 177 tys. zł.

Wątpliwość budzi sąsiedztwo dwóch tak różnych placówek. – Dołożymy wszelkich starań, aby drogi komunikacyjne młodzieży i podopiecznych domu się nie krzyżowały, aby nic nie zakłócało procesu dydaktycznego – zapewnia Ryszard Dźwiniel.

Radny Marek Pyziak informuje, że nauczyciele obawiają się, że prace remontowe w trakcie roku szkolnego będą utrudniały prowadzenie lekcji. – Zminimalizujemy utrudnienia. Chcę też, aby dyrektor Gimnazjum nr 3 spotkał się z dyrektorką SP nr 7, gdzie również remontowaliśmy placówkę w roku szkolnym. Pani dyrektor Małgorzata Cieślik podpowie, jak to zorganizować, aby uczniowie nie odczuli remontu – mówi burmistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *