Ciężka dola beniaminka

Wciąż nie wiedzie się debiutującej w III lidze Prakto Polonii Świdnica. Biało-zieloni koszykarze czekają na pierwsze zwycięstwo. W niedzielę przegrali trzecie spotkanie, tym razem we własnej hali z MKS-em Szczawno.

koszykowka (42)

Prakto Polonia Świdnica – MKS Szczawno-Zdrój 61:65 (14:22, 21:14, 9:23, 17:9)

Prakto Polonia; Słobodzian 28, Olszewski 10, Soboń 8, Sieńko 6, Kurpiel 4, Kaliński 2, Majcher 2, Rogacz 1, Kaczmarczyk, Bielawski

Mimo przegranej, był to niezły występ świdniczan. Przez całe spotkanie trwała zażarta walka, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego grali jednak bardzo nierówno. Po kilku pierwszych akcjach prowadzili 10:2, ale pierwszą kwartę przegrali 14:22. Do przerwy udało się niemal zniwelować straty – Szczawno miało zaledwie punkcik zapasu. Trzecia kwarta znów należała do rywali i mimo szaleńczej pogoni w ostatniej części tych strat już nie udało się odrobić. – Płacimy frycowe. Mamy zbyt dużo przestojów w grze i brakuje nam kogoś, kto potrafiłby uporządkować naszą grę. Mamy nadzieję, że w listopadzie dołączy do nas Jacek Pałac. Grał w zespole z Częstochowy w II i III lidze. Taki doświadczony rozgrywający jest nam bardzo potrzebny – mówił po spotkaniu gracz Prakto Polonii Przemysław Olszewski.

III liga koszykówki

3. kolejka (15-16.10): Prakto Polonia Świdnica – MKS Szczawno (nd. 15.30), WSTK Wschowa – Chromik Żary 61:80, WKS Śląsk Wrocław – Górnik Wałbrzych 86:61, KKS Siechnice – SMK Lubin 88:62. Rio Team Złotoryja pauzowało. Mecz KK Oleśnica – Turów Zgorzelec został przełożony. Mecze poprzedniej kolejki: Chromik Żary – Prakto Polonia Świdnica 69:48, MKS Szczawno – KKS Siechnice 65:77.