Zdrój Jedlina Zdrój – Grom Witków 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Kubowicz 22′, 2:0 Chabrowski 26′, 2:1 Skolimowski 45′

Grom: Trawka – Solarz, Piech (83′ Bałuk), M. Cegielski, Skolimowski (87′ Bielawski), Żołnierek, Chodurek, Ł. Cegielski, Kloc, Bucki, Liszka,

Niemczanka – LKS Bystrzyca Górna 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Sajdak 34′, 1:1 83′, 1:2 Bezegłów 85′

LKS: Janikowski – Duma Januszkiewicz, A. Somala, Niedziałkowski, W. Szewczyk, Somala, Matuła (69′ Ludwik), M. Szewczyk (62′ Ponulak), Bezegłów, Sajdak

Zjednoczeni Żarów – MKS Szczawno-Zdrój 3:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Czoch 15′, 2:0 Chłopek 28′, 2:1 Gromniak 32′, 3:1 Chrapek 39′

Zjednoczeni: Hruszowiec – Szuba, Wojnowski, Chrapek, Kaczmarczyk, Chłopek (72′ Rudnik), Łagiewka (65′ Florczak), Klimaszewski (76′ Łuczak), Czoch, Zyl (80′ Borowiec), Kołodziej (80′ Kopacz)

LKS Gola Świdnicka – Zamek Kamieniec 2:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Burczak 3′, 1:1 Fedorowicz 31′, 2:1 Turzański 39′, 2:2 Burczak 60′

Gola Świdnicka: K. Młocek – Lato, Kapusta, Ingram, Anioł, Zacharski, Turzański, Madziała, Schanne (61′ Górajewski), Kancerz (80′ Tadrzak)

LKS Bystrzyca Górna wygrał 2:1 w Niemczy. Trochę na własne życzenie drużyna Piotra Krygiera do końca musiała drżeć o wynik. W pierwszej połowie grała nieskutecznie i pechowo i prowadziła tylko 1:0. Niemczankę dwa razy ratował słupek, a raz poprzeczka. Nastawieni na kontry gospodarze wyrównali w 83. minucie. Na szczęście chwilę później zwycięskiego gola dla LKS-u zdobył Kamil Bezegłów.

Bardzo pewne zwycięstwo odnieśli natomiast Zjednoczeni Żarów. Ozdobą meczu były trafienia na 1:0 i 3:1. Najpierw strzałem głową do siatki trafił najniższy na boisku Bartosz Czoch, a wynik na 3:1 pięknym strzałem w okienko ustalił Patryk Chrapek. Po tej wygranej żarowianie awansowali na drugą lokatę i do przewodzącej stawce Nysy Kłodzko tracą zaledwie jeden punkt.

Bez punktów wrócił z Jedliny Grom Witków. Chociaż nie jest to wielkie pocieszenie, to porażki 1:2 tym razem nikt nie musiał się wstydzić. – Zagraliśmy zdecydowanie lepiej niż tydzień temu z Piławianką. Pierwsza połowa była dla Zdroju, ale druga dla nas. Według mnie zasłużyliśmy na remis. Szkoda, że nie udało się go zdobyć – mówił po spotkaniu Jarosław Solarz. Gospodarze po pół godzinie gry prowadzili 2:0, ale tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Adrian Skolimowski. W drugiej części najlepszą okazję na wyrównanie miał Tomasz Żołnierek. W sytuacji sam na sam „posadził” bramkarza na ziemi, ale trafił piłką w słupek.

Cenny punkcik z Zamkiem Kamieniec zarobił LKS Gola Świdnicka. W ekipie Józefa Młocka pojawił się dawno niewidziany w składzie Jarosław Lato. Pomoc i doświadczenie mającego na swoim koncie blisko 200 występów w ekstraklasie 39-latka była w niedzielę nieoceniona. „Latowy” dzielił i rządził w środku pola, dając gospodarzom większe poczucie pewności. LKS dźwignął się ze stanu 0:1 i jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie 2:1. Ostatecznie skończyło się remisem 2:2, choć w końcówce szansę na zdobycie zwycięskiej bramki miał Krzysztof Górajewski. – Według mnie był faulowany, ale ambitnie chciał zakończyć akcję strzałem. Gdyby upadł, mógł być karny – uważa trener Młocek, który drugi raz z rzędu musiał sobie radzić bez nominalnego bramkarza. Tak jak przed tygodniem między słupkami stanął Kamil Młocek.

Klasa okręgowa

13. kolejka (5-6.11): LKS Gola Świdnicka – Zamek Kamieniec 2:2 (2:1), Zdrój Jedlina Zdrój – Grom Witków 2:1 (2:1), Zjednoczeni Żarów – MKS Szczawno 3:1 (3:1), Niemczanka – LKS Bystrzyca Górna 1:2 (0:1), Nysa Kłodzko – Victoria Tuszyn 2:1 (2:0), Iskra Jaszkowa Dolna – Górnik Gorce 3:0 (1:0), Piławianka – Orlęta Krosnowice 2:2. Mecz Unia Złoty Stok – Pogoń Duszniki nie odbył się. Arbiter uznał, że gospodarze źle przygotowali boisko. Decyzję podejmie OZPN Wałbrzych.

1. Nysa Kłodzko                          13        30        9-3-1   41:13
  2. Zjednoczeni Żarów (s)    13        29        9-2-2   24:12
  3. Górnik Boguszów-Gorce (b) 13 29        9-2-2   24:15
  4. LKS Bystrzyca Górna     13        25        7-4-2   23:14
  5. Victoria Tuszyn                     13        23        7-2-4   27:15
  6. Zdrój Jedlina Zdrój              13        21        6-3-4   29:21
  7. MKS Szczawno-Zdrój (b)  13        18        4-6-3   23:21
  8. Unia Złoty Stok                   12        16        4-4-4   21:21