Chór Pryma Voce wystąpił w Narodowym Forum Muzyki

Chór Pryma Voce z III LIceum Ogólnokształcącego w Świdnicy wystąpił w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu podczas koncertu „Narodowego Śpiewania”.

Wrocławski koncert, który odbył się we wspaniałej Sali NFM 18 listopada,  to jedno z wydarzeń realizowanych przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie znalazły się utwory chóralne wyłącznie polskich kompozytorów. Podczas koncertu nie zabrakło odniesień do kultury ludowej, m.in. w utworach:  „Tryptyk kurpiowski” autorstwa Jana Krutula, „Krakowiak” Jerzego Zabłockiego i w słynnym Polonezie „Pożegnanie ojczyzny” Michała Kleofasa Ogińskiego. Do czynnego udziału została zaangażowana także… publiczność.

Przypominamy, że w tegorocznej edycji Konkursu Akademii Chóralnej dziewczęta z Liceum Skłodowskiej wyśpiewały Złote Pasmo oraz zdobyły nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór obowiązkowy.

Gratulujemy chórzystkom kolejnego wspaniałego występu, a także ich opiekunce Joannie Janas, która miała niecodzienną okazję dyrygować kilkusetosobowym zespołem złożonym z kilkunastu chórów biorących udział w Projekcie „Śpiewająca Polska”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *