Chłopcy z „szóstki” wygrali Puchar Tymbarku

Wielki sukces odnieśli młodzi piłkarze z SP 6 w Świdnicy. Drużyna pod wodzą trenerów Mariusza Krupczaka i Sebastiana Ratajczaka wygrała rozgrywany w Świdnicy finał wojewódzki kategorii U 12 turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i pojedzie na finał krajowy, który od 30 kwietnia do 2 maja odbędzie się w Warszawie.

sp6

Zawody na boiskach świdnickiego OSiR-u rozpoczęły się w poniedziałek, 21 marca i potrwają do środy. Bierze w nich udział ponad 100 zespołów i ponad 1000 chłopców i dziewcząt z całego regionu.

Dolnośląski Puchar Tymbarku znowu nasz, obroniliśmy tytuł z poprzedniego roku. Nie wiem czy był taki przypadek w historii. Spełniamy marzenia kolejnej grupy dzieciaków i jedziemy na finał ogólnopolski do Warszawy. Brawa dla chłopaków, bo sprawili dużą sensację pokonując całą rzeszę przeciwników. Praca w klasach sportowych Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, którą chłopcy wykonują niejednokrotnie od 7.15 rano, przynosi jak widać efekty – komentuje szczęśliwy trener Krupczak.

Większość chłopców ze zwycięskiej drużyny na co dzień trenuje w Polonii-Stali.

Turniej odbywa się w trzech kategoriach wiekowych U 8, U 10 i U 12 dziewcząt i chłopców. Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, natomiast w kategorii U 8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas tych rozgrywek wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA. W tym roku nagrodą główną będzie wyjazd na mecz Polska – Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski na kilka dni przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *