Chcieli wyłudzić prawie 6 tys. zł

policjaPolicjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj udaremnili proceder wyłudzania kredytów 47-letniemu mężczyźnie i jego 37-letniej wspólniczce.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wczoraj udaremnili proceder wyłudzania kredytów 47-letniemu mężczyźnie i jego 37-letniej wspólniczce.policja

Kobieta, jak ustalono, była przedstawicielką jednej z wałbrzyskich placówek udzielających pożyczki. Podejrzani to mieszkańcy Wałbrzycha. Schemat działania oszustów był prosty. Za pośrednictwem podstawionej osoby tzw. „słupa” uzyskiwali pieniądze. Na podstawie fikcyjnej dokumentacji, co do zatrudnienia tych osób wyłudzili blisko 6 tysięcy złotych doprowadzając tym samym do niekorzystnego rozporządzenia mieniem placówkę, w której 37-latka była zatrudniona. Pomysłodawcą nielegalnego procederu okazał się 47-latek, który od jakiegoś czasu był poszukiwany przez organy ścigania. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty.

Dziś grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Czynności pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z wałbrzyskiej komendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *