Chciał rozjechać policjanta

– Świdnicki funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który po tym jak swoim samochodem uszkodził inny pojazd, usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Podejrzewany widząc zatrzymującego go policjanta próbował go rozjechać  – informuje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

W ostatnią sobotę na terenie jednego z parkingów w centrum Świdnicy kierowca samochodu m-ki VW Golf w trakcie swojego nieudanego manewru cofania zarysował zaparkowany obok samochód. Pomimo tego nie zatrzymał się, wręcz przeciwnie – próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Świadkiem tej sytuacji był świdnicki policjant znajdujący się już po służbie. Funkcjonariusz widząc odjeżdżający samochód usiłował go zatrzymać, a wobec braku reakcji ze strony kierowcy zaczął krzyczeć „Stój – Policja!” i stanął przed maską pojazdu. Podejrzany jednak ani myślał podporządkować się nakazom, gwałtownie przyspieszył i potrącił funkcjonariusza, który pomimo tego zdołał wstać, otworzyć drzwi pojazdu i zatrzymać podejrzewanego. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec Świdnicy. Po przybyciu na miejsce umundurowanego patrolu Policji, mężczyzna został przebadany za pomocą alkomatu i okazało się, że miał w organizmie prawie promil alkoholu.

 Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, gdzie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. 

Przypomnijmy, że pierwszy z powyższych czynów zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, a za drugi z nich można trafić za kraty nawet na 8 lat.

źródło KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *