Charytatywnie dla byłej siatkarki

Atrakcyjne pokazy sportowe, występy artystyczne, licytacje sportowych pamiątek i pokazowy mecz siatkówki uświetnią charytatywną imprezę na rzecz byłej siatkarki Polonii Małgorzaty Lizak-Podleśnej. – Pod hasłem „Łączy nas sport i siatkówka” spotkajmy się w niedzielę, 19 lutego w hali na osiedlu Zawiszów w Świdnicy – apeluję organizatorzy.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00. Wśród fantów przekazanych na licytację są między innymi koszulki gwiazd polskiej siatkówki: Anny Werblińskiej i Bartosza Kurka czy możliwość wypożyczenia na tydzień zatankowanego do pełna Jeepa Grand Cherokee.

Sportowym akcentem będzie mecz pokazowy, w którym zawodniczki drugoligowej Polonii zmierzą się z zespołem ligi TKKF Swidncia24.pl i samorządowcami.

Będzie to już druga w ostatnich miesiącach akcja pomocowa dla Lizak-Podleśnej. W październiku 2016 roku podczas festynu zorganizowanego przez społeczność Gryf Świdnica zebrano grubo ponad 30 tysięcy złotych. Pokaźna kwota to jednak wciąż tylko kropla w morzy potrzeb.

38-letnia dziś Lizak-Podleśna od 20 lat cierpi na nawracające zapalenie chrząstek. To przeraźliwie podstępna choroba, która potrafi zmienić życie w pełen bólu koszmar. Ratunkiem jest nierefundowana przez NFZ kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych, która zatrzyma chorobę i choć nieco poprawi komfort życia.

 

 

Jak pomóc Gosi?

Pieniądze na pomoc Małgorzacie Lizak-Podleśnej zbierane są na koncie Fundacji Sedeka. Wpłat można dokonywać cały czas na konto: 35103015080000000816691036 z dopiskiem 11037 Małgorzata Lizak- Podleśna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *