CBA skosiło dyrektora

bogusaw roginski-280x240

bogusaw roginski-280x240Bogusław Rogiński odchodzi ze stanowiska dyrektora wałbrzyskiego Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. Centralne Biuro Antykorupcyjne znalazło błędy w jego oświadczeniu majątkowym.

Bogusław Rogiński odchodzi ze stanowiska dyrektora wałbrzyskiego Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta. Centralne Biuro Antykorupcyjne znalazło błędy w jego oświadczeniu majątkowym.bogusaw roginski-280x240

Rogiński rządził instytucją nieco ponad rok. Informacja o jego dymisji gruchnęła we wtorek rano. Jak wynikało z informacji przekazywanych przez ratusz, Bogusław Rogiński oddał się do dyspozycji prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja. Jego dymisja została przyjęta, a obowiązki dyrektora przejmie dotychczasowy zastępca, Krzysztof Szewczyk.

Jakie nieścisłości znalazło CBA? – Dyrektor naruszył przepisy ustawy o ograniczeniu prowadzeni działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne zasiadając w Radzie Nadzorczej spółki Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej SA w Przygórzu. Ustawa zabrania dyrektorom jednostek organizacyjnych gminy zasiadania w radach nadzorczych spółek prawa handlowego – tłumaczy rzeczniczka ratusza, Anna Żabska. Sam Rogiński nie ukrywał, że jest całą sytuacją zaskoczony. Podkreślał, że spółka o której mowa, nie ma żadnych związków z Wałbrzychem, a już tym bardziej z zarządem dróg. – Nie ma tutaj przestępstwa karnego, nie ma oskarżenia o korupcje – podkreślał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *