Casting do „Metra” w Świdnicy

Już w tym miesiącu rozpoczną się zajęcia w Studiu Piosenki Metro w Świdnicy, które działać będzie pod auspicjami Teatru Studia Buffo w Warszawie. 17 listopada w Sali Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędą się castingi. – Będziemy czekać na dzieci, młodzież oraz dorosłych od 10:00 do 13:00 – mówi Joanna Janas, Koordynator Studia Piosenki Metro w Świdnicy.

Zajęcia będą się odbywać w oparciu o metody pracy nad piosenką, wypracowane przez lata przez twórców Metra – polskiego musicalu, który pomógł zaistnieć na polskiej scenie wielu popularnym artystom, takim jak: Edyta Górniak, Katarzyna Groniec, Robert Janowski, Katarzyna Skrzynecka, Doda, Michał Milowicz, Barbara Melzer, Zofia Nowakowska i Natasza Urbańska. –  Dzięki udziałowi w specjalnie przygotowanym szkoleniu oraz otrzymaniu Certyfikatu przyznawanego przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę, posiadam uprawnienia do prowadzenia zajęć wokalnych w Studiu Piosenki Metro – relacjonuje Joanna Janas. – W związku z tym, chcemy rozszerzyć ofertę edukacyjną w Świdnicy i zaprosić dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w takich zajęciach. Korzyści płynące z udziału w zajęciach wokalnych Studia Piosenki Metro to również możliwość zaprezentowania talentów wokalnych i aktorskich w Teatrze Studiu Buffo oraz możliwość wzięcia udziału w widowiskach organizowanych przez Teatr Studio Buffo. Studio Metro wraz ze swoimi podopiecznymi będzie również wystawiać wiele musicali na świdnickich scenach.

Uczestników przesłuchań oceniać będzie Joanna Janas, koordynatorka Studia Piosenki Metro w Świdnicy, certyfikowana przez Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosę – dyrektorów Teatru Studia Buffo i dyrektorów Studia Piosenki Metro. – Uczestnicy będą oceniani pod kątem posiadanych umiejętności wokalnych, jednak doświadczenie nie jest wymagane – mówi pani Joanna. – Zależy nam na wyłonieniu zdolnych wokalistów, których później zaprosimy do udziału w zajęciach i którzy będą mogli rozpocząć z nami wielką muzyczną przygodę.  Wtedy też już z wybranymi osobami omówimy szczegóły uczestnictwa, przedstawimy regulaminy oraz cennik zajęć.

(nb)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *