Bystrzyca utonęła w Nysie

To miał być szlagier dziewiątej kolejki. W Kłodzku starły się niepokonane dotąd drużyny Nysy i LKS-y Bystrzyca Górna. Emocji było jednak jak na lekarstwo, a lider nadspodziewanie łatwo wygrał aż 4:0. Porażki trafiły też na konta LKS-u Gola Świdnicka i Gromu Witków. Punkt zdobyli Zjednoczeni Żarów, ale remis na własnym boisku z Orlętami Krosnowice chluby im nie przynosi…

okregowa

Victoria Tuszyn – Grom Witków 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Cegiełka 34′, 2:0 Waligóra 64′, 3:0 Bohajczuk 71′, 4:0 Bohajczuk 78′
Grom: Trawka – Solarz, Piech, Skolimowski, M. Cegielski, Kloc, Żołnierek, Ł. Cegielski, Bielawski (75′ Jacek), Bucki, Liszka (46′; Chodurek), Janiszewski

Zjednoczeni Żarów – Orlęta Krosnowice 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Kołodziej 45′, 1:1 Matusik 76′
Zjednoczeni: Hruszowiec – Wojnowski, Szuba, Baziak Chrapek, Łagiewkja, Czoch, Florczak, Bober, Zyl, Kołodziej (Borowiec, A. Ciupiński, Kaczmarczyk)

Nysa Kłodzko – LKS Bystrzyca Górna 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Tracz 40′, 2:0 Ayinla (karny) 53′, 3:0 Tracz 80′, 4:0 Wojtaszek 87′
LKS: Janikowski – A Somala, Niedziałkowski (83′ Kończak), Duma, Januszkiewicz,  Ł. Somala, W. Szewczyk, K. Bezegłów , Matuła (74′ Ponulak), Sajdak, Kępa (79′ Góralski)

LKS Gola Świdnicka – Górnik Boguszów-Gorce 2:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Zwolennik 11′, 0:2 Kaliszewski 27′, 0:3 Kois 30′, 1:3 Madziała 47′, 1:4 Podgórski 55′, 2:4 Turzański (karny) 73”
Gola Świdnicka: Grygoriew – Wlk,  Kapusta, Anioł (60′ Fedorowicz), Ingram, Maziarz, Zacharski, Tadrzak, Turzański, Żygadło, Madziała

Nysa dosłownie zdemolowała ekipę trenera Zbigniewa Kamockiego. – Jeden z najgorszych meczów Bystrzycy jaki widziałem. W pierwszej połowie jeszcze udawało nam się ten mecz jako tako kontrolować, ale w drugiej połowie praktycznie nie istnieliśmy. Przez cały mecz nie udało nam się stworzyć żadnej sensownej sytuacji. Nysa zagrała bardzo dobrze, wręcz perfekcyjnie, byliśmy cały czas wybijani z rytmu. To nasza pierwsza porażka w tym sezonie, szkoda, że aż tak dosadna... – mówił po meczu zmartwiony kierownik LKS-u, Andrzej Somala.
Identycznych rozmiarów porażkę zanotował Grom Witków. Tym razem Jarosław Solarz i spółka polegli na boisku Victorii Tuszyn. W pierwszej połowie Grom zagrał naprawdę dobrze i stworzył kilka świetnych okazji. Gola zdobyli jednak miejscowi, a po podwyższeniu na 2:0 w drugiej części zupełnie zdominowali załamanych witkowian. – Znowu to samo. Niby nie gramy źle, ale nie wykorzystujemy swoich okazji, a gole tracimy po głupich błędach – wyznaje Ireneusz Mlak, prezes klubu z Witkowa.
Aż sześć bramek zobaczyli kibice w Goli Świdnickiej. Gospodarze przegrali 2:4 z Górnikiem Gorce. – Przespaliśmy pierwszą połowę, bo przegrywaliśmy już 0:3, ale w drugiej było znacznie lepiej. Zmarnowaliśmy jeszcze cztery „setki”, więc uważam, że remis 4:4 był w naszym zasięgu – analizuje trener Goli, Józef Młocek. Szkoleniowiec gospodarzy docenił jednocześnie rywali: – Trudno się z nimi grało. To doświadczony zespół, nie wygląda na beniaminka.
Festiwal nieskuteczności zafundowali swoim sympatykom piłkarze Zjednoczonych Żarów. Zemściło się to na nich, bo grające wybitnie defensywnie Orlęta Krosnowice po jednym z nielicznych kontrataków zdobyły gola na wagę remisu. Przy trafieniu Konrada Matusika były jednak kontrowersje, bo goście przeprowadzili swój atak nie zważając na leżącego na murawie i cierpiącego po ostrym zagraniu obrońcę Zjednoczonych Patryka Chrapka.

Klasa okręgowa
8. kolejka (8-9.10): Victoria Tuszyn – Grom Witków 4:0 (1:0), Nysa Kłodzko – LKS Bystrzyca Górna 4:0 (1:0), Zjednoczeni Żarów – Orlęta Krosnowice 1:1 (1:0), LKS Gola Świdnicka – Górnik Gorce 2:4 (0:3), Iskra Jaszkowa Dolna – Niemczanka 2:1 (2:1), Zamek Kamieniec – MKS Szczawno 1:1 (0:1), Unia Złoty Stok – Piławianka 1:1 (0:0), Zdrój Jedlina Zdrój – Pogoń Duszniki 4:2 (2:1)

16. Grom Witków              9    1    0-1-8    6:25
Następna kolejka (15-16.10): Grom – Niemczanka (sb. 15.00), Bystrzyca GórnaZjednoczeni (nd. 15.00), Pogoń – Gola Świdnicka (15.00), Szczawno – Zdrój, Piławianka – Iskra, Górnik – Nysa, Orlęta – Unia