Był w życiowej formie, ale znów przegrał ze zdrowiem

Świdnicki karateka Daniel Bukowy z dwoma zwycięstwami wrócił z rozgrywanych w Japonii Mistrzostw Świata Open. W osiągnięciu jeszcze lepszego wyniku zawodnikowi Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin przeszkodziła kontuzja.

Daniel Bukowy

MŚO to najważniejszy turniej w kalendarzu karateków. Przepustkę do Tokio Daniel Bukowy zapewnił sobie jeszcze w grudniu ubiegłego roku zajmując czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy Open. Dodajmy, że był to bardzo pechowy start podopiecznego senseja Zbigniewa Romanowskiego, bo z powodu kontuzji nie mógł stanąć do walki o medale. Niestety, także w Tokio zdrowie przeszkodziło Bukowemu w osiągnięciu życiowego sukcesu. – Myślę, że miałem życiową formę i czułem się rewelacyjnie w trakcie turnieju. Pierwszą oraz drugą walkę zakończyłem przed czasem przez Ippon. Niestety, na początku trzeciej walki o wejście do finałów odnowiła mi się kontuzja stawu skokowego i walka została przerwana, co automatycznie wiązało się z wygraną mojego przeciwnika – opowiada Daniel.

W pierwszej walce Bukowy pokonał Libańczyka Hassana Islima, a w drugiej Kanadyjczyka Mike’a McDougalla. Kontuzji doznał w starciu z Rosjaninem Wladislavem Ekimovem.

Zawodnik przeżył wielki zawód, ale nie załamuje rąk i stara się dostrzec pozytywy. Nie zawsze wszystko układa się tak jak byśmy chcieli. Mimo wszystko cieszę się, że mogłem reprezentować Polskę na Otwartych Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate i dać kilka dobrych walk. Dziękuję Bogu za siłę, którą mi dał abym mógł przygotować się i walczyć w Olimpiadzie Kyokushin jaką niewątpliwie są Mistrzostwa Świata Open. Teraz chwila na odpoczynek i jadę dalej, bo nie ma co się obijać!

Był to drugi start świdniczanina na MŚO. Po raz pierwszy Bukowy brał udział w tych elitarnych zawodach w 2011 roku. W bogatej kolekcji jego sukcesów są między innymi: dwa medale (srebro i brąz) wagowych Mistrzostw Europy, trzy medale Mistrzostw Polski seniorów (złoty, srebrny i brązowy), zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii, zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Austrii, drugie miejsce w Mistrzostwa wyspy Kyushu Open czy dwa trzecie miejsca w Otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *