Budopol zszedł z budowy

aqua_zdroj1

aqua_zdroj1Nie wiadomo, co będzie z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. We wtorek główny wykonawca inwestycji zszedł z budowy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w basenie przy ul. Ratuszowej nie popływamy.

 

Nie wiadomo, co będzie z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój w Wałbrzychu. We wtorek główny wykonawca inwestycji zszedł z budowy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku w basenie przy ul. Ratuszowej nie popływamy.aqua_zdroj1

11 września – w pierwszym dniu urlopu prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja – do spółki „Aqua-Zdrój” Sp. z o.o. wpłynęło pismo od lidera konsorcjum PB-U „BUDOPOL” S.A. o odstąpieniu od umowy dotyczącej budowy Centrum Turystyczno-Sportowego przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu. To oznacza dla spółki i gminy kolosalne kłopoty.
– Ubolewamy nad brakiem możliwości dalszej realizacji inwestycji – mówią Krzysztof Bebyn i Marek Jarociński, wiceprezes i prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlano – Usługowego „BUDOPOL” S.A. z siedzibą w Bydgoszczy. – Przeszkodą dla dalszej realizacji robót budowlanych jest brak gwarancji zapłaty wynagrodzenia należnego wykonawcy. Podmiotem odpowiedzialnym za udzielenie gwarancji zapłaty jest Zamawiający, co jest jego prawnym obowiązkiem, określonym w art. 6491 § 1 Kodeksu Cywilnego. W świetle powszechnie dostępnych informacji o trudnej sytuacji finansowej Miasta Wałbrzycha i jego spółek, udzielenie Wykonawcy gwarancji zapłaty jest koniecznym warunkiem kontynuowania robót. Brak gwarancji zapłaty upoważnia Wykonawcę do odstąpienia od Umowy w obronie interesów finansowych nie tylko swoich, ale również podwykonawców robót.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *