Brąz polonistki na MP (FOTO)

11051375 612514675548417 1607634277 n

11051375 612514675548417 1607634277 nZa pięściarkami Boks Polonii Świdnica pracowity okres. Amazonki ringu niedawno walczyły w Mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny, a w miniony weekend wzięły udział w Mistrzostwach Polski Juniorek. Z tej drugiej imprezy wróciły z jednym medalem.

Za pięściarkami Boks Polonii Świdnica pracowity okres. Amazonki ringu niedawno walczyły w Mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny, a w miniony weekend wzięły udział w Mistrzostwach Polski Juniorek. Z tej drugiej imprezy wróciły z jednym medalem.  11041401 612514805548404 1235866468 n11051375 612514675548417 1607634277 n

Krajowy czempionat od 5 do 8 marca odbywał się w Grudziądzu. Walcząca w kategorii 57 kg Jessica Sionko pewnie wygrała walkę ćwierćfinałową, ale w walce o finał uległa mocnej zawodniczce z Chojnic, Ewie Gibkiej i musiała zadowolić się brązowym medalem. Druga polonistka – Angelika Bernatowicz już w eliminacjach trafiła na rozstawioną zawodniczkę i wyraźnie uległa. Angelika miała pecha, że od razu musiała walczyć z bardzo silną rywalką, rozstawioną kadrowiczką, natomiast Jessica wprawdzie przegrała w półfinale, ale po naprawdę dobrej walce – opowiada trener Kuc. – Z dwóch szans mamy jeden medal. To dobry wynik, chociaż jest pewien niedosyt – dodaje szkoleniowiec.

Warto nadmienić, że świdniczanki miały aż pięć kwalifikacji na MPJ, ale z powodu plagi chorób w drużynie, do Grudziądza pojechały tylko dwie.

Mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Grudziądz (5-8.03)

Wyniki walk z udziałem zawodniczek Boks Polonii Świdnica

Eliminacje

Kategoria 51 kg: Diana Wytrzyszczewska (Salvette Zamość) – Angelika Bernatowicz (Boks Polonia) 5:0

Ćwierćfinały

Kategoria 57 kg: Jessica Sionko (Boks Polonia) – Maria Skoczylas (Pomorzanin Toruń) 5:0