Bombowe malowanie (FOTO/VIDEO)

Gwiazdki, bałwanki, koraliki i masa brokatu – tak wyglądało wielkie malowanie bombek zorganizowane kolejny rok z rzędu w ramach Świdnickiej Kolędy przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

bombki-1

Warsztaty malowania bombek odbyły się w sobotę, 10 grudnia. Świdnicki Klub Bolko zamienił się w wielką pracownię. 150 dzieciaków pod opieką nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury zasiadło do stołów i tworzyło piękne, świąteczne ozdoby. W ruch poszły cekiny, wstążeczki, gwiazdki, a także pędzle i farbki. Jedną z metod, jaką dzieci ozdabiały bombki, była też technika serwetkowa tzw. decoupage. Należało przygotować serwetkę, wyciąć wybrany motyw i tak ją rozdzielić, aby została jedna warstwa, po czym przykleić wzór na bombkę za pomocą kleju.

https://www.youtube.com/watch?v=Y8pXwKWgRwI

Na styropianie powstały prawdziwe bożonarodzeniowe cudeńka. Wszystko po to, aby kultywować świąteczne tradycje i pięknie ozdobić Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Bombki bowiem zostały tam umieszczone w witrynie i pokazane w towarzystwie szopek bożonarodzeniowych na piątkowej wystawie.

W zajęciach nie chodziło tylko o prezentowanie swoich talentów plastycznych. Jak mówią nauczyciele z MDK-u, to przede wszystkim dobra zabawa i integracja różnych środowisk. Na co dzień dzieci z poszczególnych pracowni nie mają ze sobą kontaktu. Dzięki takim akcjom mogą się poznać i razem ze sobą przebywać. Tego dnia w Klubie Bolko czuć było rodzinną atmosferę i świąteczny klimat.

Beata Figurna-Garbiec, video Mariusz Ordyniec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *