Bolesna porażka koszykarzy

Po bardzo dobrym występie i wysokiej wygranej w Kłodzko koszykarze Franc Gardiner Polonii Świdnica liczyli na drugie kolejne zwycięstwo w pojedynku z zamykającym tabelę KKS-em Kobierzyce. Niestety, dość niespodziewanie mecz w Świdnicy wyraźnie wygrali goście. Szansa na rehabilitację nadarzy się już w niedzielę, 18 lutego. Poloniści znów zagrają nw własnym boisku.

Franc Gardiner Polonia Świdnica – KKS Kobierzyce 69:89

Franc Gardiner Polonia: Kołodziej 28, Soboń 10, Słobodzian 7, Ozga 5, Sieńko 4, Hałdaś 4, Poradzisz 3, Pełka 3, Kaczmarczyk 2, Połeć 1, Biernat

Rywale zagrali bardzo dobre spotkanie, pewnie prowadząc od początku meczu. Ciekawostka: rzutem zza połowy, równo z syreną końcową, wynik ustalił gracz Kobierzyc Adrian Chodor. – Lepsza gra momentami pozwoliła na zmniejszenie dystansu. W drugiej kwarcie momentami prowadzenie było niewielkie 32:35, jednak dzięki trafnym interwencjom trenera gości świdniczanie nie byli w stanie objąć prowadzenia. Cały mecz zakończył się rezultatem 69:89. Już w najbliższy weekend, w niedzielę, 18 lutego nasi koszykarze będą mieli okazję do poprawy gry.
W kolejnym meczu przed własną publicznością podejmą drużynę UKS Rio Team Złotoryja.
Start spotkania o godz. 18.00. Pomóżmy naszej drużynie odzyskać dobrą passę! –
przekazuje Michał Zastawny.

III liga koszykówki

16. kolejka (10.02): Franc Gardiner Polonia Świdnica – KKS Kobierzyce 69:89, Basket Szczawno Zdrój – WSTK Wschowa 67:62, KK Oleśnica – Chrobry XXI Kłodzko 91:71. Rio Team Złotoryja pauzowało. Mecz Chromik Żary – KKS Siechnice został przełożony Weryfikacja DZKosz: Kobierzyce – Wschowa 0:20 wo (na parkiecie (58:55)

1.     Basket Szczawno-Zdrój                     15        26        +100

2.     Chromik Żary                                    12        23        +284

3.     WSTK Wschowa                               14        22        -27

4.     KK Oleśnica                                      13        24        +108

5.     KKS Siechnice                                  13        18        -37

6.     Chrobry XXI Kłodzko (b)                 14        18        -158

7.     Rio Team Złotoryja                           13        17        -81

8.     Franc Gardiner Polonia Świdnica 12        16        -93

9.     KKS Kobierzyce                                12        14        -155

Następne mecze (18.02): Franc Gardiner Polonia – Rio Team (nd. 18.00); (3-4.03): Siechnice – Franc Gardiner Polonia, Kobierzyce – Oleśnica, Wschowa – Chromik, Chrobry XXI Kłodzko – Rio Team. Basek pauzuje