Błysk młodego ŚKPR-u

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica na odbywającej się w Zielonej Górze siedemnastej edycji prestiżowego Turnieju Piłki Ręcznej Świdniczanie wygrali jedną kategorię wiekową, a w dwóch innych byli tuż za podium.

skpr dzieci

Dzieci 2004-2005

Tylko część chłopców drużyny Anny Szporko i Wiesława Iwanio bierze już udział w rozgrywkach ligowych. Ci młodsi zaczną grę o punkty we wrześniu. Wiele wskazuje na to, że może to być jeden z mocniejszych zespołów ŚKPR-u w ostatnich latach. Zielonogórski turniej pokazał prawdziwą przepaść między młodymi świdniczanami, a resztą stawki. Wystartowało siedem drużyn, grano systemem każdy z każdym. Szare Wilczki zakończyły turniej z kompletem sześciu zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 103:16. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Sportowych z Lubina, a trzecie Zagłębie I Sosnowiec.

Łukasz Szporko został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a bramkarz Maciej Mikuła najlepszym graczem drużyny.

ŚKPR Świdnica – ZSS Lubin 13:6

ŚKPR Świdnica – Zagłębie I Sosnowiec 28:3

ŚKPR Świdnica – Spartakus Buk 12:3

ŚKPR Świdnica – SP 14 Zielona Góra 14:4

ŚKPR Świdnica – Zagłębie II Sosnowiec 17:0

ŚKPR Świdnica – SP 15 Zielona Góra 19:0

ŚKPR: Rejman, Mikuła, Pajdała – Ł. Szporko, A. Szporko, Szymanowski, Dziedzic, Kaczor, Gusiacki, Miśkiewicz, Majczak, Supran, Barcik, Markowski, Chrząstowski, Królak

Młodzicy 2002

W turnieju wystąpiło siedem zespołów, w tym ekipa pod wodzą trenerki Justyny Curyl. W fazie grupowej świdniczanie pokonali 18:10 Spartakus I Zielona Góra oraz przegrali 13:14 ze Szczypiorniakiem II Olsztyn i z drugiego miejsca awansowali do fazy finałowej. Tam doszły dwie porażki (8:9 ze Spartakusem II Zielona Góra i 7:13 z Gimnazjum nr 7 Olsztyn). Ostatecznie ŚKPR został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Wygrało Gimnazjum nr 7 Olsztyn przed Spartakusem II i Szczypiorniakiem. Warto nadmienić, że ŚKPR otrzymał nagrodę fair play, a Justyna Curyl tytuł najsympatyczniejszego trenera. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Bartłomieja Gołembiowskiego.

ŚKPR: Karpiński, Mirga – Gładysz, Markowski, Siembab, Zelek, Szałęga, Krawczyk, Kaczmarek, Kalousek, Gołembiowski, Grzesiuk

Młodzicy 2001

O wielkim pechu mogą mówić podopieczni Wiesława Iwanio. Świdniczanie wygrali cztery z pięciu meczów, między innymi jako jedyni pokonując najlepsze w turnieju Gimnazjum nr 7 z Olsztyna, a mimo to zostali sklasyfikowani dopiero na piątym miejscu w stawce siedmiu drużyn! Jak do tego doszło? W grupie eliminacyjnej trzy zespoły zgromadziły po cztery punkty, ale to ŚKPR legitymował się najgorszym bilansem i zamiast o medale musiał grać o miejsca 5-7. Na osłodę pechowego startu pozostała świadomość zwycięstwa z mistrzem oraz nagroda indywidualna dla Macieja Mleko (najlepszy zawodnik drużyny).

ŚKPR Świdnica – Spartakus Buk 13:15

ŚKPR Świdnica – Olsza Olszyna 23:14

ŚKPR Świdnica – Gimnazjum nr 7 13:11

ŚKPR Świdnica – Orlik Brzeg 14:11, 18:12

ŚKPR: Korbut, Zerka – Piatkowski, Fiłonowicz, Kryśpiak, Mleko, Bal, Szczepański, Łach, Pietraszek, Stadnik