Blisko jak nigdy dotąd…

Już dziewiątą porażkę zapisali na swoje konto siatkarze Volleya Żarów. Tym razem zwycięstwo było naprawdę blisko. Na pocieszenie pozostał punkt – drugi na parkietach II ligi.

volley

Volley Żarów – BTS Bolesławiec 2:3 (-23, -18, 22, 9, -12)

Volley: Lange, Wójciak, Pęczyński, Rzadkowski, Wierzbicki,  Waszak, Kowalczyk, Lewandowski, Greś, Ostrowski, Popielarski, Orzechowski (libero), Botwina (libero)

Żarowianie bardzo mocno nastawili się na drużynę z Bolesławca. Z kim szukać punktów, jeśli nie w meczu przed własną publicznością z innym beniaminkiem? Determinacja i wola walki pozwoliła odrobić straty ze stanu 0:2 w setach, ale w tie-breaku czegoś zabrakło i z wygranej cieszyli się siatkarze z Bolesławca.

Żarowianie mogą czuć niedosyt, bo w pierwszym secie długo prowadzili, a w końcówce goście mieli trochę szczęścia. Poza tym ekipa z Bolesławca była w tym dniu do ogrania – w składzie rywali zabrakło trzech graczy z pierwszej szóstki.

Tym spotkaniem Volley zakończył pierwszą rundę. Tylko dwa punkty na koncie i dziewięć porażek niezbyt dobrze wróży w kontekście walki o utrzymanie, ale ambitny beniaminek z pewnością tanio skóry nie sprzeda.

II liga siatkówki mężczyzn, grupa IV

9. kolejka (26.11): Volley Żarów – BTS Bolesławiec 2:3, Chrobry Głogów – Olavia 3:0, Sobieski Żagań – Gwardia Wrocław 3:2, AZS UAM Poznań – AZS Zielona Góra 3:1, Astra Nowa Sól – Bielawianka 2:3

1. Chrobry Głogów                    9          22        8-1       25:9
  2. Sobieski Żagań                       9          21        7-2       24:12
  3. Astra Nowa Sól                      9          19        6-3       23:13
  4. Bielawianka                           9          19        7-2       22:15
  5. Olavia Oława                         9          14        5-4       16:15
  6. AZS UAM Poznań                 9          13        4-5       17:16
  7. AZS Zielona Góra                  9          11        3-6       17:20
  8. BTS Bolesławiec                   9           9          3-6       14:23