Bitwa o Świdnicę zakończona (VIDEO)

„Bitwa o Świdnicę” – pod taką nazwą wczoraj, 11 czerwca w Galerii Świdnickiej odbyły się pierwsze w mieście tak duże zawody Breakdance. Główna nagroda w wysokości 2 tysięcy złotych powędrowała do BreakNuts (SAPA i KIDO) z Łodzi!

To, co się działo wczoraj w Galerii Świdnickiej, nagrał Mariusz Ordyniec

Zobacz NAGRANIE:

Impreza ma na celu pokazać jak ciekawy i trudny do opanowania jest taniec, którym jest Breakdance oraz przypomnieć, a niektórym uświadomić, jak długa i ciekawa jest historia tego stylu w Świdnicy.

Umiejętności tancerzy oceniali specjalnie zaproszeni na imprezę jurorzy w składzie:

1.Bgirl GOSIA (RAW BGIRLS CREW/ ENKLAWA RYTMU)

Małgorzata Konat.  Mieszkanka Wrocławia ,która na scenie tanecznej jest mocno zakorzeniona już od ponad 15 lat. Razem ze swoją grupą „Raw Bgirls Crew” składającą się z samych kobiet , podróżuje po całym świecie uczestnicząc w wielu turniejach. Miała możliwość zaprezentować swoje umiejętności m.in. w USA, Singapurze, Bali, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Francji czy Hiszpanii.

 Jest organizatorką warsztatów i zawodów tanecznych tj. „Konfrontacje” oraz “Bboy Stance Jam” oraz  projektów Full Colour of Life i Break Boundaries By Breaking.

2.Bboy MAX (LAZY ROCKERS CREW/ CHILLI CREW)

Max Mazurek. Mieszkający w Świebodzicach swoją przygodę z tańcem zaczął ok 11 lat temu. Wszechstronny tancerz, który oprócz Break' ingu doskonale czuje się w innych stylach tanecznych takich jak: Hip hop, House czy Popping. Uczestnik jednej z ostatnich edycji „You Can Dance”.

Szkolił się w nowojorskich szkołach tańca i u nowojorskich tancerzy, takich choreografów jak: Ken Swift, Bboy Ynot,  Bboy Roxrite, Henry Link, Buddha Stretch, Brooklyn Terry, Brian Green, Mr Wriggles, Boogaloo Sam , Don Campbellock , Bobby Mileage , Caleaf Sellers, Loose Joint , Hiro, Moncell „Ill Cosby”, Poe One, Maurizio.

3.Bboy APACHE (SOUTH FRONT )

Sergii Kondratskyi. Pochodzący z Ukrainy a konkretnie z miasta Dnipro.

W grze już od ponad 15 lat. Przedstawiciel jednej z czołowych ekip w swoim kraju South Bboys Front Crew. Skromnej postury mężczyzna posiadający ciekawy styl . Zwiedził już wiele zakątków Świata i brał udział w naprawdę wielu eventach. Reprezentuje całym sobą kulture Hip Hopu, którą jest totalnie zafascynowany. Jego osiągnięcia to m.in.:

1 miejsce „Jałta Summer Jam” 2014, 1 miejsce „Best Bboy” Ukraina 2015,  1 miejsce „Game Of Flow” Paryż , 1 miejsce  “Bruk Festiva” 2013 Polska, 2 miejsce „Solo battle – Battle of Estonia” 2013, 2 miejsce „Out Break Europe – World Final” 2013 Banska Bistrica.

O muzykę zadbali :Dj Slime , Dj Markowy(Markowe  bity)  Mateusz Chochołek grający żywe brzmienia na perkusji.

WYNIKI:

I miejsce  –  BreakNuts (SAPA i KIDO) – Łódź

II miejsce BielSkill CREW (ALEX i ALIEN) – Bielsko Biała

III miejsce Freaky HustlazZz Gang x 360’ (Vieri i Sarna) –  Kłodzko Nowa Ruda

TOP Rock wygrała EMILKA z RAW Bgirls Crew

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *