Biskup Dec, Terlikowski i Michalkiewicz o Europie

Wykłady, koncerty i zwiedzanie na co dzień niedostępnych obiektów sakralnych. Takie atrakcje czekają na uczestników Nocy Kościołów. Wydarzenie odbędzie się na Dolnym Śląsku już po raz szósty. Część ciekawych przedsięwzięć zaplanowano w Świdnicy i Świebodzicach.

 

Wykłady, koncerty i zwiedzanie na co dzień niedostępnych obiektów sakralnych. Takie atrakcje czekają na uczestników Nocy Kościołów. Wydarzenie odbędzie się na Dolnym Śląsku już po raz szósty. Część ciekawych przedsięwzięć zaplanowano w Świdnicy i Świebodzicach.

Noce Kościołów w ubiegłych latach cieszyły się dużą popularnością wśród Dolnoślązaków, którzy licznie brali udział w wykładach, panelach dyskusyjnych, koncertach czy wystawach. W 2014 roku w Nocach Kościołów uczestniczyło około 50 tys. osób. Tegoroczny program „Nocy Kościołów” obfituje w interesujące prelekcje dotyczące głównie tematów związanych z prześladowaniem chrześcijan, rodziną i wartościami społecznymi. Wśród prelegentów usłyszeć będzie można między innymi red. Tomasza Terlikowskiego, red. Jana Pospieszalskiego, red. Grzegorz Górnego. Gościem specjalnym będzie bp Macram Max Gassis z Sudanu Południowego. Nie zabraknie także wrażeń muzycznych – w programie znalazły się koncerty znanych polskich artystów – Rodziny Pospieszalskich oraz Moniki Kuszyńskiej, reprezentantki Polski na Eurowizji – mówi Adrianna Sierocińska z Katolickiego Radia Rodzina, organizatora akcji.

W Świdnicy zaplanowano dwa panele dyskusyjne i jeden wykład. W sobotę, 20 czerwca z wykładem i prezentacją multimedialną „Czy kończy się europejska cywilizacja? – rodzina, demografia i ekspansja islamu” zaprezentuje się Sławomir Ozdyk z Berlina. Dzień później w debacie „Zagrożenia i nadzieje Chrześcijańskiej cywilizacji Europy” wezmą udział biskup świdnicki Ignacy Dec, redaktor Tomasz Terlikowski z TV Republika oraz znany publicysta Stanisław Michalkiewicz. Również 21 czerwca odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący Inicjatywy „Stop seksualizacji naszych dzieci” i postępowej sex-edukacja w oparciu o standardy Światowej Organizacji Zdrowia. Gośćmi spotkania będą: publicyści Michał Krupa i Grzegorz Strzemecki, socjolog Magdalena Czarnik oraz prawnik dr Olgierd Pankiewicz.

PROGRAM (powiat świdnicki)

16-21.06

Świdnica, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37

Wystawa pt. „Święty Jan Paweł II na znaczkach pocztowych”

pn/pt 10.00-15:00 sb/ndz 11.00-17.00

 

20.06 – sobota

Świdnica, aula Wyższego Seminarium Duchownego, pl. Wojska Polskiego 2

17.00 wykład i prezentacja multimedialna; mgr Sławomir Ozdyk (Berlin), temat: „Czy kończy się europejska cywilizacja? – rodzina, demografia i ekspansja islamu”.

 

21.06 – niedziela

 

Świdnica, Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna ul. Budowlana 6

16.00 Panel dyskusyjny: Inicjatywa „Stop seksualizacji naszych dzieci” – postępowa sex-edukacja i standardy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Michał Krupa (publicysta), Grzegorz Strzemecki (publicysta), Magdalena Czarnik (socjolog), dr Olgierd Pankiewicz (adwokat). Moderator: red. Magdalena Trojanowska

Spotkanie dla osób dorosłych.

 

Świdnica, kościół pw. NMP Królowej Polski, ul. Prądzyńskiego 2
18.00 Msza św. Po Mszy. św panel dyskusyjny: „Zagrożenia i nadzieje Chrześcijańskiej cywilizacji Europy”, bp Ignacy Dec (biskup świdnicki), red Tomasz Terlikowski (TV Republika), red Stanisław Michalkiewicz (publicysta). Moderator: ks. dr Krzysztof Ora

 

Świebodzice, kościół pw. Św. Mikołaja

18.00 Msza św. i intronizacja relikwii św. Jana Pawła II pod przew. abp Mieczysława Mokrzyckiego metropolity lwowskiego.

{fcomment}

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *