Biegiem na wieżę!

Najpierw wokół centralnego placu w mieście, potem 222 stopnie na sam szczyt. Już po raz czwarty w Świdnicy odbędzie się Bieg na Wieżę Ratuszową. Amatorów niezwykłych wyzwań zapraszamy 16 września do świdnickiego Rynku. Wydarzeniu będzie towarzyszyła akcja zbiórki krwi pod hasłem „Wejdź w krwiobieg”.

W biegu mogą wystartować osoby powyżej 16 lat w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Bieg polega na pokonaniu pętli wokół Rynku, a następnie na wbiegnięciu po 222 schodach na taras widokowy wieży ratuszowej. Zapisy w dniu imprezy od godz. 10.00 obok Informacji Turystycznej, a start biegu w samo południe. Limit zawodników i pakietów – 150. Udział jest tradycyjnie bezpłatny. Organizatorami imprezy są: Księstwo Świdnicko-Jaworskie Lokalna Organizacja Turystyczna i  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, a współorganizatorami: Świdnicki Klub Biegacza Hermes oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal Słaniewska.

W tym roku w organizację biegu raz pierwszy włączyło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, dzięki czemu 150 uczestników otrzyma pamiątkowa koszulkę i medal na mecie. W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka krwi. Krew oddawać można od godziny 11.00 do 15.00 w specjalnym autobusie w Rynku. O godzinie 15.00 wśród krwiodawców będą rozlosowane nagrody rzeczowe.

Przed rokiem wystartowało blisko sześćdziesiąt osób. Wśród pań triumfowała Bożena Morawska (02:54,03), a wśród panów Mateusz Janiszewski (02:02,71).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *