Biegające „anioły”

Funkcjonariusz świdnickiej komendy mł. asp. Aleksander Sobieraj zmierzył się z wyzwaniem, jakim było pokonanie dystansu 500 km w czasie 50 godzin. Do akcji organizowanej na rzecz hospicjum włączył się z grupą przyjaciół.

Mł. asp. Aleksander Sobieraj w Policji służy od 11 lat i obecnie jest referentem w Zespole ds Wykroczeń Wydziału Prewencji świdnickiej komendy, funkcjonariusz postanowił połączyć swoją pasję do sportu z akcją charytatywną,  zorganizowaną przez Wałbrzyskie Hospicjum przy udziale grupy biegowej Wawrzynteam z Wałbrzycha, na zaproszenie której  stawił się na starcie.- Niejednokrotnie słyszałem już o podobnych akcjach podczas biegów i  teraz już wiem i przekonałem się  że swój wysiłek mogę przekuć na czyjeś dobro.  W takich akcjach nie chodzi o bicie rekordów czy pierwsze miejsca na podium, ale o pewną ideę – promocję opieki paliatywnej, którą sprawuje hospicjum nad pacjentami  – mówi.

W biegu, wystartowała 12 osobowa sztafeta, która 24 maja br. wyruszyła spod Starej Kopalni w Wałbrzychu, trasa prowadziła przez Strzegom – Strzelin – Lubin   Wolsztyn – Gorzów Wielkopolski i zakończyła się 26 maja br w Kołobrzegu prosto pod latarnią morską. Grupie „Biegających Aniołów” bo tak nazwano sztafetę, udało się ukończyć cały dystans bez większych problemów.  Po wyznaczonej trasie sztafeta biegła zmieniając się co godzinę. Jak podkreśla Aleksander Sobieraj w czasie biegu nie było łatwo i zdarzały się małe kryzysy, ale świetną role odgrywali ludzie, którzy byli z razem z  nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *