Bieg Niepodległości znów z rekordem (102 ZDJĘCIA)

Kapryśna, deszczowa pogoda nie zniechęciła mieszkańców chcących rekreacyjnym biegiem uczcić 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W świdnickim Rynku było radośnie, biało-czerwono i bardzo tłoczno. Do ósmej edycji organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Biegu Niepodległości – Świdnica 2015 zapisała się rekordowa grupa 1056 uczestników!

To blisko 100 więcej niż przed rokiem. Kolejnych 300-400 osób pobiegło nie zważając na brak swojego nazwiska na liście zgłoszeń. Trasa wiodła ulicami starówki. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosiła 1250 metrów. Każdy sam decydował ile pokona okrążeń. Bieg miał charakter rekreacyjny, nie liczył się czas, zajęte miejsce i pokonany dystans.

Punktualnie w samo południe bieg wystartowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. – Szczególnie gratuluję tym, którzy przyszli całymi rodzinami; rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami – mówiła prezydent.

Na mecie wśród dekorujących uczestników efektownymi medalami byli oprócz prezydent, także jej zastępcy: Marek Suwalski i Szymon Chojnowski, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa czy przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski. Przygotowano 1000 medali. – Mimo że było ich więcej niż w latach poprzednich, to znakomita frekwencja sprawiła, że dla części osób ich zabrakło. Mamy jednak dobrą wiadomość. Wszystkie osoby, które zapisały się na bieg, a nie otrzymały na mecie medalu dostaną go w terminie późniejszym. Wystarczy napisać do nas na adres osir@osir.swidnica.pl. Na maile czekamy do piątku, 20 listopada. Następnie zamówimy brakujące medale, a po ich otrzymaniu zaprosimy do ich odebrania – uspokaja Jan Czałkiewicz, kierownik działu obiektów ŚOSiR-u.

Bieg tradycyjnie zakończyło losowanie nagród. Do wygrania były karnety wstępu na obiekty ŚOSiR i centrum rekreacyjno-sportowego CrossFit Box74 w Świdnicy oraz talony wartości 100 złotych do wykorzystania w sklepie JTSport. Specjalne upominki trafiły do najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu: liczącego zaledwie 14 dni Ksawerego Zagórskiego i 77 letniego Dionizego Czubaja.

Organizatorami 8 Biegu Niepodległości – Świdnica 105 były: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Foto Radosław Werner

{gallery}galerie/000bieg{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *