Bieg Niepodległości po raz dziesiąty

Półtora tysiąca pamiątkowych koszulek i medali czeka na uczestników 10. Biegu Niepodległości Świdnica 2017. Impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się tradycyjnie 11 listopada. Start i meta w Rynku.

Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przed rokiem do biegu zapisała się rekordowa grupa aż 1585 osób. Wzorem ubiegłego roku więcej osób będzie pracowało w biurze zawodów. Zapisy i odbiór pakietu startowego (koszulka, opaska) już od godziny 9.00 odbywać się będą w Muzeum Dawnego Kupiectwa (wejście od Rynku, wyjście przy Wieży Ratuszowej).

O 11.50 odbędzie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzą instruktorki z Energia Fitness Klub. Oficjalny start z udziałem włodarzy miasta i powiatu zaplanowany jest na godzinę 12.00 spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy i amatorów nordic walkingu przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek. Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Przebiec można maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie będzie mierzony czas i notowane zajęte miejsce. Ważny jest sam udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku. – Serdecznie zapraszam do udziału całe rodziny. Mam nadzieję, że dopisze nam pogoda, a bieg będzie wspaniałym wydarzeniem uświetniającym obchody Narodowego Święta Niepodległości – zachęca do udziału w Biegu Niepodległości dyrektor Jerzy Żądło.

Po biegu (około godziny 13.00) odbędzie się losowanie. Na uczestników biegu czekać będą między innymi: vouchery do sklepu JT Sport, zaproszenia do Kryształowej Gospody Kuflowej, zaproszenia do Cinema 3D w Galerii Świdnickiej oraz karnety wstępu na obiekty Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – lodowisko i krytą pływalnię. Dodatkowo wszyscy biegacze, którzy w dniu imprezy pojawią się w restauracji Da Grasso, na hasło „Bieg Niepodległości” za dużą pizzę zapłacą jak za średnią.

Głównymi organizatorami 10. Biegu Niepodległości Świdnica 2017 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego Kupiectwa, ZHP Hufiec Świdnica, firma JAKO, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Energia Fitness Klub.

10. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – ŚWIDNICA 11.11.2017

PROGRAM IMPREZY

Zapisy: 9.00–11.30 – Muzeum Dawnego Kupiectwa, Rynek 37

Rozgrzewka: 11.50

Wspólny start: 12.00 Rynek
Trasa biegu: Rynek, Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek

Długość okrążenia: 1250 m. Można pokonać od jednego do maksymalnie czterech okrążeń. Maksymalna długość biegu – 5000 m
Przewidywane zakończenie biegu: 13.00

Losowanie nagród: 13.00-13.30

Regulamin, mapa trasy biegu i inne szczegóły dostępne na www.osir.swidnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *