Biało-zielona seria trwa

Szóste ligowe zwycięstwo zapisali na swoje konto piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Świdniczanie wciąż jednak nie mogą dopaść Foto-Higieny Gać, która jak na razie ma na koncie komplet punktów. W miniony weekend powody do radości były jeszcze w Świebodzicach, bo w derbach powiatu Victoria pokonała Karolinę. W kontrowersyjnych okolicznościach przegrał w Grębocicach AKS Strzegom.

polonia_karolina (34)
Sokół Marcinkowice – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kozaczenko 69′
Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Sowa, Szuba (60′ Filipczak), Jagieła, Łuszkiewicz (68′ Szczygieł), Borowy, Myrta (85′ Gładysz)

Karolina Jaworzyna – Victoria Świebodzice 1:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Borgoń 17′, 0:2 Sadowski 21′, 1:2 Ignatowicz 47′
Karolina: Wajdzik – Salamon, Mrowiec, Czernicki, Borowy, Schmidt (74′ Stanoch), Rogowski, Mróz, J. Rosiak (60′ Krawczyk), Tatuśko (68′ Tymcik), Ignatowicz
Victoria: Bielak – Zyl, Jędrasiewicz, Niemczyk, Szyszka, Sadowski, Traczykowski, Błaszczak, Borgoń, Błażyński, Bałut (Michnicki, Borowiec, Olszówka)

Sparta Grębocice – AKS Strzegom 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Smoliński 30′, 2:0 Kubik 48′, 2:1 M. Wasilewski (karny) 60′
AKS: Kretkowski – Durajczyk (69′ Gołąbek), Dominiak, Sudoł, Sabat (60′ Kloc), Krupnik, Sobczak  (81′ D. Krzyżanowski), Alwin, Uszczyk (5′ Szerszeń), M. Wasilewski, A. Wasilewski

Spotkanie w Marcinkowicach nie było wielkim widowiskiem, a długimi momentami lepiej prezentowali się rywale. W 18. minucie po faulu Mateusza Salamona miejscowi mieli rzut karny, ale świetnie spisał się Bartosz Kot, który obronił strzał. Druga kluczowa sytuacja miała miejsce w 35 minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał gracz Sokoła Igor Janiak.
Grający z przewagą jednego zawodnika piłkarze Polonii-Stali w drugiej części zagrali nieco lepiej. Okazji strzeleckich nie było zbyt wiele, ale jedną udało się wykorzystać. W 69. minucie po szybkim ataku ładnym strzałem z 25 metrów do siatki trafił Andriej Kozaczenko. Po ostatnim gwizdku arbitra trener Tomasz Oleksy mógł odetchnąć z ulgą. – Mecz się nie układał nam od pierwszych minut, ale swoja robotę wykonał Bartek i dzięki niemu mogliśmy walczyć do końca o trzy punkty. Udało się! Brawa dla chłopaków, bo sztuką jest zrobić trzy punkty, kiedy w meczu prawie nic nie wychodzi.
W Jaworzynie Karolina zmierzyła się z Victorią. Po twardym, zaciętym meczu okraszonym aż siedmioma żółtymi kartkami oraz wieloma kontrowersyjnymi decyzjami arbitra goście wygrali 2:1. Spory udział w zwycięstwie Victorii miał bramkarz Karoliny Oskar Wajdzik. Przy pierwszej bramce dał się przepchnąć w polu karnym, a przy drugiej źle obliczył lot piłki, zaliczył „pusty przelot” i Kamil Sadowski mógł strzelić do pustej bramki. W drugiej połowie Karolina przeważała i szybko zdobyła kontaktową bramkę, ale wyrównać już mnie zdołała. – Kolejny raz mogę powiedzieć, że dobrze gramy w piłkę, ale indywidualne błędy zaważają na tym, że przegrywamy – stwierdził po meczu opiekun Karoliny, Tomasz Idziak.
Wpadkę zaliczył występujący w grupie zachodniej AKS Strzegom. Podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego niespodziewanie ulegli na wyjeździe beniaminkowi, Sparcie Grębocice. – Nie zagraliśmy dobrego meczu, ale nawet będąc w takiej dyspozycji jak dzisiaj mogliśmy i powinniśmy ten mecz wygrać. Nie wygraliśmy przez dwie krzywdzące decyzje sędziego, który nie uznał nam dwóch prawidłowo zdobytych bramek – mówił po meczu rozczarowany takim obrotem sprawy Krzyżanowski.

IV liga, grupa wschodnia
7. kolejka (24-25.09): Sokół Marcinkowice – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0), Karolina Jaworzyna – Victoria Świebodzice 1:2 (0:2), Orzeł Ząbkowice – Foto Higiena Gać 1:4 (0:3), Piast Nowa Ruda – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 0:1 (0:0), Sokół Wielka Lipa – GKS Kobierzyce 4:2 (3:1), Orzeł Sadowice – Bielawianka 2:3 (1:2), MKP Wołów – Unia Bardo 1:1 (0:0), Pogoń Oleśnica – Wiwa Goszcz 2:1 (1:0)

16. Orzeł Sadowice (b)                    7    0    0-0-7    3:26
Następna kolejka (30.09-2.10): Bielawianka – Polonia-Stal (pt. 16.30), Victoria – Pogoń (sb. 16.00), Unia – Karolina (sb. 16.00), Wiwa – Piast, Orzeł S. – Wołów, Kobierzyce – Sokół M., Bystrzyca – Orzeł M., Foto Higiena – Sokół W. L.

IV liga, grupa zachodnia
7. kolejka (24-25.09): Sparta Grębocice – AKS Strzegom 2:1 (1:0), Nysa Zgorzelec – Granica Bogatynia 4:0 (0:0), Włókniarz Mirsk – Zagłębie II Lubin 0:0, Lotnik Jeżów Sudecki – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0), Orla Wąsosz – Stal Chocianów 1:1 (0:0), Apis Jędrzychowice – Zamet Przemków 7:0 (3:0), Piast Wykroty – GKS Warta Bolesławiecka 3:0 (1:0), Orkan Szczedrzykowice – Chrobry II Głogów 0:4 (0:1)
1. Orkan Szczedrzykowice               7    18    6-0-1    20:6
2. Zagłębie II Lubin (s)                     7    17    5-2-0    25:4
3. Orla Wąsosz (b)                             7    14    4-2-1    20:3
4. AKS Strzegom                            7    13    4-1-2    20:11
5. Apis Jędrzychowice (b)                7    13    4-1-2    19:11
6. Stal Chocianów (b)                        7    13    3-4-0    11:6
7. Włókniarz Mirsk                            7    12    3-3-1    10:4
8. Sparta Grębocice (b)                     7    11    3-2-2    15:20