Bezpłatne wycieczki dla dzieci

27 maja i 4 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież uczęszczające do świdnickich szkół podstawowych oraz Młodzieżowego Domu do wzięcia udziału w bezpłatnych wycieczkach po Świdnicy.

Odbędą się one w ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej 2014-2020 Interreg V – A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

W sobotę, 27 maja najmłodsi świdniczanie odkrywać będą skarby Kościoła Pokoju – poznają historię i architekturę niezwykłej drewnianej świątyni. W godzinach od 10.00 do 13.00 zaplanowano m.in. spacer po placu Pokoju, zwiedzanie Kościoła Pokoju i wystawy w Centrum UNESCO, grę terenową oraz warsztaty artystyczne – poznanie techniki decoupag’u.

W niedzielę, 4 czerwca najmłodsi wysłuchają „Opowieści starych drzew” – dowiedzą się jak zrobić zielnik, kim jest drzewoznawca, odkryją także swój horoskop drzewny. Podczas wycieczki, w godzinach od 12.00 do 15.00 odbędzie się m.in.: spacer przyrodniczy, spotkanie z drzewoznawcą, zbieranie eksponatów do zielnika oraz warsztaty artystyczne – poznanie techniki kalkografii i stworzenie kolekcji poznanych roślin różnymi technikami plastycznymi.

Zapisy na obie wyprawy już od czwartku, 18 maja prowadzić będzie Regionalna Informacja Turystyczna i Kulturalna w Świdnicy (ul. Wewnętrzna 2).

Niezbędne dane do kontaktu:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • adres zamieszkania,
  • nr telefonu opiekuna/rodzica,
  • karta uczestnika wycieczki podpisana przez opiekunów prawnych/rodziców

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *