Będzie bieg na orientację

Na trening biegowy połączony z biegiem na orientację zaprasza w niedzielę, 15 kwietnia prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadzi o godz. 9.00 lekki trening biegowy na dystansie ok. 5 kilometrów. Start z parkingu przed Urzędem Stanu Cywilnego (ul. Armii Krajowej 47).

Po treningu biegacze dotrą do Parku Młodzieżowego, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg na orientację. Polegał on będzie na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. W międzyczasie będzie można wspólnie usmażyć kiełbaski na ognisku przygotowanym przez świdnickich harcerzy.

Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu www.znajdzsiewlesie.pl/swidnica znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

Bieg ten można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację, które w dniach 21-23 września tego roku odbędą się w Świdnicy i Złotym Lesie. W ramach tego wydarzenia w Parku Centralnym zorganizowane będę otwarte mistrzostwa mieszkańców Świdnicy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Bieg na orientację zorganizuje Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

Zgłoszenia oraz regulamin znajdują się na stronie www.sport.swidnica.pl. Zapisy na zawody prowadzone będą także bezpośrednio na starcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *