Będą świętować 70 lat istnienia!

Jeżeli chodzi o jubileusze, to 2015 rok jest szczególny. Za nami już m.in. 70-lecie świdnickiej oświaty, Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy, MKS Polonii Świdnica, a przed nami Jubileusz 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Obchody zaplanowano na dwa dni!

Świętowanie rozpocznie się w piątek, 20 listopada wykładem na temat „Dziecka w świecie muzyki”. Wygłosi go o godz. 17.00 w Auli PSM Marek Dyżewski, absolwent PSM I st. w Świdnicy i b. rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się dzień później, 21 listopada. Rozpocznie je msza święta w intencji uczniów, absolwentów i pracowników szkoły odprawiona o godz. 15.00 w Kościele św. Krzyża w Świdnicy. Z kolei centralną uroczystość połączoną z koncertem zaplanowano na godz. 16.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

(BFG)

***

Szkoła Muzyczna w Świdnicy należy do najstarszych tego typu szkół na Dolnym Śląsku. Została powołana do życia w 1945 roku i przez ten czas zapisała się znacząco w życiu miasta i powiatu. Pełni doniosłą rolę w umuzykalnianiu dzieci i młodzieży, wyławia muzyczne talenty oraz podnosi kulturę muzyczną lokalnego społeczeństwa.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *