Będą świętować 30-lecie

Wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla zasłużonych oraz przyjaciół, bogaty program artystyczny, prelekcja specjalnego gościa Michała Siekierki, a to wszystko w oprawie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku Dni Lwowa i Kultury Kresowej będą wyjątkowe. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy będzie obchodziło 30-lecie swojego istnienia!

Uroczyste obchody odbędą się w czwartek, 25 października o godzinie 16.00 w miejskim teatrze. Rozpoczną się one przywitaniem przybyłych gości, wśród których nie zabraknie oczywiście członków towarzystwa i ich rodzin. Oficjalnego wystąpienia dokona Antoni Jadach, prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. – Spotkanie jest otwarte. Zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. Szczególnie zależy nam na obecności młodzieży, której przeszłość i historia nie są obojętne – zachęca prezes Antoni Jadach.

W programie uroczystości zaplanowano m.in.: przywitanie i wystąpienia zaproszonych gości oraz ciekawy program artystyczny. W tym roku przed zgromadzoną w teatrze publicznością wystąpi Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” w reżyserii Marii Skiślewicz.

Tradycyjnie nie zabraknie też licznych wyróżnień, nagród i podziękowań za wspieranie działań Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Gościem specjalnym tegorocznych obchodów będzie Michał Siekierka, który wygłosi specjalną prelekcję. Wszystko to w oprawie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na IX Dni Lwowa i Kultury Kresowej oraz jubileusz 30-lecia zapraszają Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Świdnicy.

Po zakończeniu części oficjalnej chętni będą mogli się wpisać do pamiątkowej księgi.

W tym roku, wyjątkowo ze względu na jubileusz 30-lecia, redakcja „Wiadomości Świdnickich” objęła wydarzenie patronatem medialnym. Od lat – zawsze z dumą, radością i edukacyjnym przesłaniem wspieramy wydarzenia przygotowywane przez świdnicki oddział. Dowodzą tego liczne artykuły, które ukazywały się przez dziesiątki lat w naszym tygodniku, tak systematycznie zbierane i wklejane do kronik prowadzonych przez władze Towarzystwa. Tak piękny jubileusz, to okazja, by powspominać i zobaczyć na kartach właśnie tych pamiątkowych ksiąg, jak przez wiele lat prężnie działały i zmieniały się Dni Lwowa i Kultury Kresowej organizowane w miejskim teatrze. Warto zachować je w pamięci i przekazywać te jakże cenne informacje następnym pokoleniom. „Bo gdzie jest na świecie tak dobrze jak tu…tylko we Lwowie” – te słowa piosenki stanowią istotny wkład w przybliżenie i utrwalenie dziedzictwa naszej lokalnej kultury. W imieniu redakcji „Wiadomości Świdnickich” – zapraszam do świętowania!

tekst/zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *