Będą nowe ulice?

ulice

uliceNa najbliższej sesji Rady Miejskiej w porządku obrad znajdzie się uchwała dotycząca nadania nazw ulicom na nowo projektowanym osiedlu w Świdnicy. Miasto ma szansę zyskać cztery takie ulice: Sudecką, Karkonoską, Izerską i Kaczawską.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w porządku obrad znajdzie się uchwała dotycząca nadania nazw ulicom na nowo projektowanym osiedlu w Świdnicy. Miasto ma szansę zyskać cztery takie ulice: Sudecką, Karkonoską, Izerską i Kaczawską.

ulice

Nowo powstające osiedle będzie położone w południowo-wschodniej części miasta i przyjmie nazwę „Na Wzgórzu”. Nawiązuje ona do topografii terenu. Nowe ulice z kolei zostaną nazwane tematycznie do przyjętej nazwy osiedla. Ulica Sudecka będzie biegła od Kasztanowej do granicy administracyjnej miasta, Karkonoska zostanie poprowadzona od Bystrzyckiej do Sudeckiej, Izerska – od Sudeckiej do Westerplatte, a Kaczawska – od Izerskiej do Sudeckiej.

Przypomnijmy, w 2011 roku został opracowany projekt budowlany na realizację zadania „Zagospodarowanie terenu ul. Bystrzycka – Westerplatte”, obejmujący budowę dróg oraz sieci infrastruktury podziemnej. Pierwszy z czterech etapów prac rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Kosztować będzie 3 miliony złotych. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 30 milionów złotych. – Celem miasta jest uzbrojenie terenu pod budownictwo jednorodzinne, zabudowę szeregową i wielorodzinną, tak aby umożliwić mieszkańcom pozostanie na terenie miasta. Powierzchnia zabudowy dla całości tego terenu wynosi 69,2 ha – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Lwia część pieniędzy pochodzić ma z zysków pochodzących ze sprzedaży działek. – Na początek wydzielone zostały 72 działki pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Aktualnie przygotowano do sprzedaży 12 samodzielnych działek i jeden kompleks składający się z 9 działek budowlanych – dodaje rzeczniczka. Sprzedaż planowana jest na drugą połowę czerwca tego roku.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *