Będą nowe miejsca pracy

Do 12 zakładów funkcjonujących obecnie na terenie żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej niebawem dołączą dwa nowe zakłady. Firma ILP sp. z o.o., która produkować będzie części i akcesoria do pojazdów silnikowych zadeklarowała zatrudnienie 32 nowych pracowników. 

zarow-strefa

Inwestycja, zgodnie z deklaracjami ma się zakończyć najpóźniej do 30 czerwca 2018 roku. Drugi zakład firmy KCP sp. z o.o., który ma być producentem odlewów z metali lekkich ma powstać najpóźniej do 31 grudnia 2017 roku. W nowych zakładzie zatrudnienie znajdzie 40 osób.

Obydwie firmy otrzymały dziś zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Zezwolenia na ręce przedstawiciela firm wręczyła prezes wałbrzyskiej strefy Barbara Kaśnikowska. – Od początku 2015 roku w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestowało 25 firm. 16 z nich to przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają funkcjonowanie w WSEE, natomiast 9 to firmy planujące kolejne inwestycje (np. rozbudowę zakładu). Łącznie przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady przekraczające 973 mln złotych oraz stworzenie 1209 miejsc pracy. Rozpoczętych jest również 5 procedur wydawania kolejnych zezwoleń, z czego 2 planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Oznacza to, że rok 2015 WSSE powinna zakończyć z 27 zezwoleniami – mówiła podczas uroczystego wręczenia zezwoleń siedmiu przedsiębiorcom Barbara Kaśnikowska prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Żarowska podstrefa ekonomiczna zlokalizowana jest w północnej części Żarowa, zajmowała 99 hektarów. W lutym 2013 roku, decyzją rządu RP została powiększona o kolejne zajmujące 30,9911 ha. Łącznie zajmuje więc obecnie 121.4711 ha. Obecnie Ministerstwo Gospodarki rozpatruje wniosek o poszerzenie strefy o kolejne 18 hektarów.
Teren podstrefy jest w całości terenem zagospodarowanym, posiada znakomite połączenie z siecią dróg krajowych oraz autostrad, jak również z siecią kolejową ((1,8 km od terminalu kolejowego).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *