Będą niszczyć dokumenty

Zgodnie z obowiązującymi procedurami Szpital Latawiec w Świdnicy planuje niszczenie dokumentów, w tym dokumentacji medycznej. Osoby zainteresowane odbiorem swoich dokumentów z lat 1996 oraz 1998 mają czas na złożenie wniosku do 1 października.

Uprzejmie informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Świdnicy w latach 1996 oraz 1998 – informują pracownicy szpitala. – Dokumentacja z 1996 roku dotyczy dzieci i noworodków.

Osobami uprawnionymi do odbioru oryginału indywidualnej dokumentacji medycznej są: pacjent, jego przedstawiciel ustawowy, bądź osoba upoważniona przez pacjenta. Osoby uprawnione zainteresowane odbiorem oryginału indywidualnej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia są zobowiązane do złożenia wniosku o wydanie dokumentacji medycznej w sekretariacie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy (ul. Leśna 27-29) lub w  Dziale Organizacji  i Rozliczeń (pokój nr 21) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:35. Termin składania wniosków mija 1 października.

Po ww. terminie dokumentacja medyczna zgodnie z obowiązującą procedurą zostanie przeznaczona do brakowania (zniszczenia).

Po odbiór oryginału dokumentacji medycznej można zgłaszać się najpóźniej do 11 października 2019 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 14:00,  do Działu Organizacji i Rozliczeń (pokój nr 21), telefon: +48 74 851 74 90. Odbiór dokumentacji możliwy jest po osobistym stawieniu się, okazaniu dokumentu tożsamości potwierdzającego uprawnienie do odbioru tej dokumentacji oraz potwierdzeniu odbioru.

Formularz wniosku o wydanie dokumentacji dostępny jest w Dziale Organizacji i Rozliczeń (pokój nr 21) oraz na stronie internetowej szpitala.

(opr.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *