Będą maszerować dla życia i rodziny

„Rodzina – tutaj wszystko się zaczyna” –  to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Świdnicy już po raz piąty. Będą liczne nagrody, atrakcje dla dzieci, a na deser koncert.

 

„Rodzina – tutaj wszystko się zaczyna” –  to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Świdnicy już po raz piąty. Będą liczne nagrody, atrakcje dla dzieci, a na deser koncert.

Marsz odbędzie się w niedzielę, 31 maja. Punktualnie o godz. 15.00 uczestnicy wyruszą spod pomnika św. Jana Pawła II, a następnie przejdą ulicami miasta, by dotrzeć do Rynku. Tam na scenie odbędzie się koncert zespołu o nazwie 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach.

Imprezę, która promuje tradycyjne wartości rodzinne i ewangeliczne organizuje grupa rodzin, podmiotów i wspólnot ze Świdnicy. Ostatnie tygodnie to czas pełen pracy dla komitetu organizacyjnego. – Udało się pozyskać wielu patronów i sponsorów dla imprezy. Każdy z uczestników marszu otrzyma naklejkę z numerem, dzięki czemu weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród dla całych rodzin, m. in.: zaproszeń do kina, voucherów do restauracji, pizzerii i kawiarni, tortów, kosmetyków czy koszulek – wymienia Anna Dziadkowiec, przewodnicząca komitetu organizacyjnego, a na co dzień dyrektor Diecezjalnej Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Świdnicy. – Warto być w ten dzień z nami, by wspólnie podkreślić wartość rodziny i razem zatańczyć taniec belgijski na świdnickim Rynku.

Tradycja świdnickich marszów ma na celu integrowanie pokoleń od najmłodszych po najstarszych członków rodziny, wspólne świętowanie, zabawę, cieszenie się sobą nawzajem, a przede wszystkim jest okazją do pielęgnowania dobrych relacji.

Przed rokiem w happeningu wzięło udział około tysiąca osób. Organizatorzy liczą, że w tym roku będzie podobnie, a nawet więcej, bo to piąta w Świdnicy, jubileuszowa edycja. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się natomiast w 2006 roku w Warszawie.

(BFG), fot. Wiktor Bąkiewicz

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *