Będzie msza za IV LO

DSC03862

DSC03862W walkę o uratowanie od likwidacji IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich w Świdnicy wkracza wymiar duchowy. Mszę świętą w intencji szkoły odprawi biskup świdnicki Ignacy Dec.

W walkę o uratowanie od likwidacji IV Liceum Ogólnokształcącego im. Orląt Lwowskich w Świdnicy wkracza wymiar duchowy. Mszę świętą w intencji szkoły odprawi biskup świdnicki Ignacy Dec.

Msza kocelebrowana przez pasterza świdnickiej diecezji odbędzie się w niedzielę, 11 stycznia o godzinie 10.00 w Katedrze. DSC03862

Przypomnijmy, że na początku tygodnia w szkole odbyło się spotkanie z udziałem młodzieży, grona pedagogicznego, przyjaciół szkoły z przedstawicielami Starostwa Powiatowego i posłami ziemi świdnickiej. W obronie „mundurówki” stanęli między innymi przedstawiciele związków kombatanckich i szefowa lokalnych strultur Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Spotkanie było pokłosiem wydarzeń z ostatnich dni starego roku. Pod koniec grudnia zarząd powiatu podjął decyzję o rozpoczęciu procedury likwidacji szkoły i połączeniu placówki z III LO.

Decyzja nie jest jednak ostateczna. Zarząd może ją cofnąć, uchwałę moga też odrzucić radni.  Ewentualna decyzja o likwidacji musi zapaść przed końcem lutego, do kiedy to należy zawiadomić o zamiarze likwidacji kuratorium oświaty i rodziców. Wtedy szkoła zostałaby zlikwidowana 1 września 2015 r.

(erzet)

{fcomment}


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *